Porsche Macan’a İtalyan rakip

0

İtalyan üretici Maserati, 2021 ilkbaharından itibaren ikinci bir SUV piyasaya sürmeyi hazırlanıyor. Yeni model aylar önce onaylandı ve adı şimdi belirlendi: Maserati Grecale. SUV, kardeş markası Alfa Romeo Stelvio tarafından zaten kullanılan Giorgio platformunu temel alıyor. Buna göre, Maserati’nin boyutları Alfa SUV neredeyse aynı olacak 4.687 milimetre uzunluğunda, 2.818 milimetre dingil mesafesine ve maksimum 1.693 milimetre yüksekliğe sahip. Genişlik 2.163 milimetre) İlk yayınlanan görsellere göre yeni modelde güçlü bir motor kaputu, dik ön cam, arkaya doğru hafif eğimli tavan ve küçük bir tavan spoyleri dikkat çekiyor.

Maserati Grecale ayrıca bir plug-in hibrit olarak da satışa sunulacak. Kullanılacak sistem FCA’nın yeni tanıttığı Jeep Wrangler 4xe’deki ile aynı olacak. İki litre benzinli ve 73 kW elektrik motoruna sahip versiyon toplamda 375 beygirlik gücü kullanıcısının emrine sunacak.

Maserati SUV’da kullanılacak motorlar Fiat Chrysler imzalı sınıfının en iyilerinden olması planlanıyor. Stevio Quadrifoglio’dan tanıdığımız 510 beygirlik 2.9 litre V6 biturbo motor en güçlü seçenek olarak yer alması bekleniyor. Ayrıca motor ailesinde 200 veya 280 beygir gücünde iki litrelik turbo benzinli bir motor da eklenecek. Dizel tarafında, 2,2 litrelik dizel motor 190 ve 210 beygir güç seviyesinde yer alacak. Sekiz kademeli otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş de Maserati Grecale’de bulunacak.

Maserati Grecale, İtalya’nın Cassion kentindeki FCA fabrikasında Stelvio ile aynı banttan çıkacak. Yeni Maserati Grecale, BMW X3, Audi Q5 veya Jaguar F-Pace ve Porsche Macan ile rekabete katılacak.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2020 OTOMOBİLPORT