Ferrari bile modadan kaçamadı

0

Süper spor otomobil Ferrari ve SUV. Bu iki kelimenin yan yana bile geleceği çok kısa bir süre önce hayal bile edilemezdi. Grubun direksiyonunda uzun yıllar görev yapan ve 2018’de hayatını kaybeden efsane yönetici Sergio Marchionne’ye 2016’da Ferrari SUV model geliştiriyor mu sorusu sorulduğunda, “Önce beni vurmalısınız” yanıtını vermişti. Ancak görünün o ki Marchionne yattığı yerden ters dönecek. Ferrari, BMW, Bentley, Lamborghini, Rolls-Royce, Maserati ve Porsche’yde olduğu gibi SUV’ların yükselen dünyasına kayıtsız kalamadı.

2018 yılında yakalandığı hastalığa yenik düşüp hayatını kaybeden FIAT CEO Sergio Marchionne’ye 2016’da Ferrari SUV model geliştiriyor mu sorusu sorulduğunda, “Önce beni vurmalısınız” yanıtını vermişti. Ancak marka SUV akımına daha fazla kayıtsız kalamadı.

Ferrari, en geç 2022 yılına kadar Purosangue adının kullanılması planlanan bir SUV modeli tanıtacak. Model, markanın ilk dört kapılı modeli unvanını da kazanacak. Otomobilde yeni bir V6 hibrit motor ve etkili bir dört tekerlekten çekiş sisteminin de kullanılacağı gelen bilgiler arasında.

Ferrari Purosangue, 2016’dan beri piyasada bulunan Maserati Levante SUV ile aynı platform üzerine yükselecek. Doğrudan 626 beygir gücündeki Bentley Bentayga ve 641 beygirli Lamborghini Urus ile rekabet edecek Ferrari Purosangue’daki V6 motorun gücünün 700 beygire kadar yükseltilmesi planlanıyor.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2020 OTOMOBİLPORT