Compass’a yıldönümü makyajı

0

Dünyanın en eski arazi aracı markası bu yıl 80. yaşını kutluyor. Jeep Wrangler, Renegade ve Compass “80th Anniversary” Avrupa’da özel donanımlı modeller için satışa sunulacak. Markanın ülkemiz dahil önemli satış adetlerini yakaladığı Compass modeli de kapsamlı bir makyaj operasyonundan geçiriliyor.

Avrupa pazarlarında satılan Jeep modellerinin yüzde 40’tan fazlasını Compass modeli oluşturuyor.

Elden geçirilmiş ön kısımda daha alt kısma konumlandırılan farlar, daraltılan ızgara dikkat çekiyor. Görünüş dışında makyaj en yoğun etkisini iç mekanda hissettiriyor. Tamamen yenilenen iç mekanda modernlik hissini vurgulayan full-HD 10,25 inç dijital gösterge kullanılıyor. Limited, Trailhawk ve S’de standart (Longitude’da isteğe bağlı) sistem çok sayıda özellik ve kişiselleştirme fonksiyonları sunuyor.

2017 yılında ilk nesli tanıtılan C-SUV Compas, Avrupa’da 2. seviye otonom sürüş sunan ilk Jeep modeli olarak da öne çıkıyor.

Makyajlı versiyonda 10.1 inç dokunmatik ekrana ve entegre TomTom navigasyonuna sahip Uconnect 5 sistemi, gelişmiş ses tanıma ve doğal dil arayüz sistemine sahip. Bu sayede sürücüler klima kontrollerinden müzik sistemi ayarlarına kadar sesli komutları kullanabiliyor. TomTom navigasyonlu araçlara entegre edilen Hey Jeep özelliği aracın pratikliğini yükseltiyor.

En önemli değişiklikler iç mekanda bulunuyor. Yeni direksiyon simidi dışında geniş gösterge ekranı ve sesli komut sistemi ‘Hey Jeep( çok pratik özellikler sergiliyor.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2020 OTOMOBİLPORT