Sportif Taigo Brezilya’dan gelecek

0

Volkswagen, çok yakında görücüye çıkacağı yeni sportif SUV Coupe modelinin ismini açıkladı.  Gelişmiş teknolojik özellikler ile birlikte dinamik ve heyecan verici tasarıma sahip yeni SUV’nin adı Taigo oldu.

Volkswagen’in küçük segmentteki yeni SUV model ailesine dahil olacak Taigo, sportif bir crossover modeli olarak dikkat çekiyor. Dinamik ve etkileyici bir tasarıma sahip yeni model, ekonomik TSI motor seçenekleri, standart LED farları, tamamen dijital kokpiti ve çok fonksiyonlu sürüş destek sistemleri ile satışa sunulacak.

Volkswagen’in Brezilya’da başarı yakalayan Nivus modelinden yola çıkılarak tasarlanan Taigo, Avrupa pazarı için de İspanya’nın Pamplona kentinde üretilecek. 2021’in sonunda Avrupa’da, 2022 yılı başında Türkiye’de pazara sunulacak olan yeni CUV’un dünya prömiyerinin bu yaz yapılması planlanıyor.


Brezilya’da Nivus adıyla üretilen model Avrupa pazarlarında yıl sonundan itibaren Taigo adıyla.satılacak. MQB A0 platformu üzerine üretilen model Audi A1, Audi Q2, Seat Arona, Seat Ibiza, Skoda Scala, WV Polo ve T-Cross ile kardeş.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2020 OTOMOBİLPORT