Hem Jeep hem 4×4 hem de elektrikli

0

Özgürlük, tutku ve macera severlerin ortak noktası Jeep; performans ve keyifli sürüş geleneğini bir arada sunan modeli Compass’ın hibrit motorlu versiyonu 4xe’yi Türkiye’de satışa sundu. Jeep’in elektrifikasyon planının ilk adımı olan Compass 4xe’nin lansmanında konuşan Marka Direktörü Özgür Süslü, 2020 yılının zor şartlarında ilk 9 ayda  yüzde 164 büyümeyle 3 bin 102 adet satış gerçekleştirdiklerine değindi.

Elektrikli modellerde atak yapmayı planlayan Jeep’in şarjlı hibrit (PHEV) modeli Compass 4xe, 725 bin TL’ye satışa sunuldu. 50 kilometre menzile kadar elektrik motoruyla yol alabilen araçtan yıl sonuna kadar 30 adet satılması planlanıyor.

“Başarımızın ardında, Jeep markasının güçlü imajının yanı sıra, ürünlerimizin başarısıyla satış ve servis ağımızın yüksek hizmet kalitesi etkili oldu. Yıl başında 4 bin  adet olarak belirlediğimiz satış hedefimizi 6 bin adede çıkarttık. Yılın son çeyreğindeki en önemli oyuncumuz Compass’ın da etkisiyle, Jeep markası olarak Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz en iyi satış adedine imza atarak, kendi rekorumuzu kırmak istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Jeep Marka Direktörü Özgür Süslü, Yılın son çeyreğindeki en önemli oyuncumuz Compass’ın da etkisiyle, Jeep markası olarak Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz en iyi satış adedine imza atarak, kendi rekorumuzu kırmak istiyoruz. Bu yılı toplamda 6 bin adet satışla kapatırız” dedi.

Önde konumlandırılmış 1.3 litrelik içten yanmalı, 180 HP’lik benzinli motor ve altı ileri otomatik şanzımanlı Compass 4xe; arkada 60 HP gücündeki elektrikli motoruyla birlikte, toplam 240 HP’lik güce ulaşıyor. Compass 4xe; ‘S’ ve ‘Trailhawk’ olmak üzere iki donanım seviyesi, kapsamlı teknoloji ve güvenlik özellikleri, e-save modu, e-costing sürüş fonksiyonu ve easyWallbox gibi 2 saatten az bir  sürede şarj çözümleri ile kullanıcılarına “hibrit SUV” deneyimi yaşatmayı hedefliyor. Jeep Compass 4xe, ülkemizde 724 bin 950 TL’lik fiyatla satışa sunuluyor.

4xe Compass’ın Trailhawk versiyonundaki 30.4 derecelik yaklaşma açısı, 33.3 derecelik kalkış açısı, 20.9 derecelik kırılma açısı, 21.3 cm yerden yükseklik gibi değerlerle sınıfının en iyi arazi becerilerini sergiliyor.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2020 OTOMOBİLPORT