Yeni Mokka elektriğe kapılıyor

0

PSA çatısı altına girdikten sonra köklü değişikliklerin yapıldığı Alman marka Opel’de yenilikler devam ediyor. Bu yıl yenilenecek olan küçük SUV Opel Mokka’nın tasarımı ve teknolojisi tümüyle değişecek. Yeni Opel Mokka, Paris’in kuzeybatısındaki Poissy’deki PSA fabrikasında üretilecek. Üretim 2020’nin dördüncü çeyreğinde başlayacak. Elektrikli versiyon da dahil olmak üzere yeni Mokka öncelikle Avrupa’da 2021 başından itibaren satışa sunulacak.

Güncel Opel Mokka X, GM teknolojisine dayanırken, ABD ve Çin’de Buick etiketi altında da sunuluyor. 2020’deki yeni modelden itibaren bu tümüyle değişip, PSA platformları kullanılmaya başlanacak. Mokka model adı kullanılmaya devam ederken X son eki yeni modelde terk edilecek.

2021’de satışa sunulacak yeni Opel Mokka, Citroën DS3 Crossback ile ortak genleri paylaşacak.

Yeni versiyon PSA’nın CMP (Ortak Modüler Platform) olarak bilinen EMP1 üzerine yükselirken, Citroën DS3 Crossback ile ortak genleri paylaşacak. Grup raflarından alınacak benzinli ve dizel motorlar Mokka’da da kullanılacak. Turbo beslemeli, 3 silindirli 100, 130 ve 150 beygir gücündeki benzinli motorlar dışında, 100 ve 130 beygirlik 1.5 lt turbo dizel motorlar da Mokka’ya aktarılacak.

Benzinli ve dizel motorların yanı sıra 136 beygirlik elektrik motoru ve 50 kWh batarya sahip yüzde 100 elektrikli versiyon da Mokka’da ilk kez sunulacak. Otomobilin menzili 320 km’ye kadar çıkabilecek.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2020 OTOMOBİLPORT