Yeni i20 bantlardan çıkıyor

0

Hyundai’nin İzmit fabrikasında 110 milyon Euro yatırımla üretilmeye başlanan yeni i20 bantlardan çıkıyor. Yeni i20’nin ardından İzmit fabrikası aynı platformda üretilecek B-SU için gün sayıyor. Mart ayından itibaren üretilecek B-SUV model için 195 milyon euro yatırım yapılıyor.

Yeni başlayan i20 üretim töreninde konuşan Hyundai Assan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar yeni i20’nin Avrupa pazarında en yüksek satış adedini gerçekleştirmek ve segment liderliği için yeni bir teknolojik platform üzerine yapıldığını dile getirerek “Çoklu motor ve şanzıman seçeneklerine ilave olarak yeni i20’yi ilk defa çevreye duyarlılığı daha yüksek hibrit versiyonuyla da tüketicinin beğenisine sunuyoruz.

Sınıfının en iyisi olma hedefiyle tasarlanan Yeni i20’nin baz binek otomobili Avrupa’ya yaklaşık 350 bin adet satış projeksiyonuyla B segmentte pazar payını güvence altına alması hedefleniyor.” ifadesini kullandı. Türkiye pazarında da büyük beğeni alacaklarını düşündüklerini belirten Kibar, sınıfını aşan teknolojik donanımıyla B segmentinde muhtemelen “liderliğe oynayacaklarını” bildirdi.

Hyundai Assan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar

100 BİN ADET YILLIK ÜRETİM

Hyundai Assan Üst Yöneticisi (CEO) ve Başkanı Ickkyun Oh ise 1997 yılında kurulan Hyundai Assan Türkiye fabrikasının, 23 yıldır ülke ekonomisiyle birlikte büyümeye devam ettiğini söyledi. Fabrikada A ve B segmentinde i10 ve i20 modellerini ürettiklerini dile getiren Ickkyun, şöyle konuştu:

“Bugüne kadar Türkiye iç pazarıyla Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerine ihraç edilmek üzere 2 milyondan fazla araç ürettik. Tam tamına 2 yıl 3 aydır durmadan çalıştığımız yeni i20’nin geliştirme sürecini başarıyla tamamlayıp seri üretim kutlama töreninde sizlerle bir arada olduğum için çok mutluyum. Yeni i20 modelimizden yılda 100 bin adet üreteceğiz” dedi.

Yılda 100 bin adet üretilmesi planlanan yeni i20’nin üretiminin yüzde 90 Avrupa’ya ihraç edilecek.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2020 OTOMOBİLPORT