Traktör gaza fena yüklendi

0

TürkTraktör Ankara ve Erenler’de fabrikalarında tüm çalışma alanlarında korona virüse karşı aldığı ve TSE Güvenli Tesis Sertifikası’yla da tescillenen önlemlerle üretimine devam etti ve yılın ilk 6 ayında toplam 12 bin 357 adet traktörü üretim bantlarından indirdi. Şirket bu adetlerle üretimini, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 23 artırmış oldu.  TürkTraktör, lk 5 aylık rakamlara göre, Türkiye’nin toplam traktör üretiminin yüzde 71’ini de tek başına gerçekleştirdi. 130’dan fazla ülkeye ihracat yapan TürkTraktör, ilk 6 ayda 5 bin 786 adet traktör ihracatı ile Türkiye’nin toplam traktör ihracatının %86’sını da tek başına gerçekleştirdi.

“Salgına karşı kriz planımız şubat ayında hazırdı” diye konuşan TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, “Yılın ilk altı ayını 2 milyar 179 milyon TL toplam ciro ve  161 milyon TL net karla kapatıyoruz” dedi.

Şirket, toplam 7 bin 326 adetlik traktör satışıyla, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre satışlarını %68 oranında artırırken; aynı zamanda 13 yıldır kesintisiz şekilde lideri olduğu traktör pazarındaki konumunu da güçlendirdi. 2020 yılının ilk yarısına ilişkin finansal sonuçları değerlendiren TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, “Son 2 yıldır zorlu pazar koşullarına rağmen, liderliğimizi 13. yılına taşımıştık. Yaşanmaya başlanan salgın süreci ise karşımıza farklı zorluklar getirdi. Ancak 65 yılı aşan deneyimimiz ve güçlü finansal yapımızla yeni şartlara uygun çizdiğimiz yol haritamızla ara verdiğimiz üretim faaliyetlerimize hızlı bir şekilde dönerken; salgın öncesindeki üretim seviyemizi geçmeyi de başardık ve pazardaki konumumuzu güçlendirdik.” dedi.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT