Teknoloji yüklü Astra sonbaharı bekliyor

0

Opel’in kompakt sınıftaki temsilcisi Astra, bu yılın sonbahar aylarında tümüyle yenilenip tarihinde bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Güncel nesli 2015’ten beri 5. Nesil olarak satışta olan Astra, 2019’da makyajlandıktan sonra yoluna devam etti. 6. Nesil olarak satışa sunulacak yeni Astra, marka tarihindeki en gelişmiş ve teknoloji yüklü model olarak yoluna devam edecek.

2021 sonbaharında tanıtılacak yeni Astra’nın detayları netleşmeye başladı. LED farlar dikkat çekici ayrıntılardan. Almanya, Rüsselsheim’da tasarlanan, geliştirilen yeni nesil Astra, dinamik tasarımlı beş kapılı hatchback ve çok yönlü Sports Tourer versiyonu olmak üzere iki gövde tipiyle üretilecek. Opel’in devam eden ürün stratejisini sürdürecek olan yeni model, markanın tüm ürün gamıyla elektrikliye geçiş hamlesine ivme kazandıracak.

Opel markasının 2021’in başından beri Fiat-Chrysler (FCA) ile birlikte Stellantis Grubu’nun bir parçası olan Fransız PSA Grubu’na (Peugeot, Citroën) satışıyla, Opel Astra’nın altıncı nesli, yeni platform üzerine yükselecek.

Arka kısımda geniş ASTRA yazısı yer alıyor.

Yeni Astra’da plug-in hibrit versiyonu da sunulacak. 1.6 lt dört silindirli benzinli motorlar toplam 224 beygir gücü kullanıma sunacak. Yeni versiyonda ek bir elektrik motoruyla desteklenen toplam 300 beygirlik dört tekerlekten çekişli OPC versiyonunun da sunulması planlanıyor.

İki geniş ekran iç mekandaki teknoloji yoğunluğunu gösteriyor. Yeni Astra’da Alman tasarım yaklaşımı iç mekanda da devam ediyor. Tamamı cam yüzeye sahip olan iki geniş ekranın kusursuz biçimde birbirine entegre edildiği yeni nesil Pure Panel dijital kokpit, görsel olarak Opel Vizör’ü andırmasıyla öne çıkıyor. Sürücü odaklı yatay ekran mimarisi ile Pure Panel, yalın ve modern bir görsel şölen sunuyor. Yeni nesil Opel Astra’da en aza indirilen fiziksel kumandalar, yerlerini zarif tuşlara bırakıyor.

Astra’da grup raflarından alınan üç ve dört silindirli, benzinli dizel motorlar da sunulmaya devam edecek. Corsa’da da görev yapan 1.2 lt, üç silindirli 110 ve 130 beygirlik benzinli motor dışında, 1.5 dizel (102 beygir) yeni versiyonda kullanılacak. Altı ileri manuel veya 8 ileri otomatik şanzıman da alınabilecek.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2020 OTOMOBİLPORT