Resmen Avrupa’nın ikincisi oldu

0

PSA’nın GM’nin Avrupalı ​​markalarını satın alarak resmi olarak Avrupa’nın ikinci en büyük otomobil üreticisi oldu. Fransız PSA’nın 1.7 milyar euro bedelle markayı satın almasından sonra grup yüzde 17 yazar payıyla Avrupa’nın VW’nin ardından en büyük ikinci üreticisi unvanını ele geçirdi. Yeni atanan Opel CEO’su Michael Lohscheller’e göre marka, 2020 yılına kadar yeni mülkiyetiyle karlılığa dönme hedefini belirledi. Opel ve Vauxhall Alman ve İngiliz markaları olarak çalışmalarını sürdürecek. 100 gün içinde yeni performans planı açıklanacak: Hedef 2020’de serbest nakit akışını sağlamak ve yüzde 2 faaliyet kârı elde etmek. 2026’da ise bu oranı yüzde 6’ya yükseltmek. Yönetim ekibi arasına dört yeni lider katılıyor.

Otomobilport.com.tr.PSA.markalari.logo

TARİHİ BİR GÜN

General Motors’un “Opel Automobile GmbH” bünyesinde bulundurduğu Opel ve Vauxhall markalarının PSA Grup’a satışı tamamlandı. “Opel Automobile GmbH” CEO’su Michael Lohscheller “Bugün tarihi bir gün” dedi ve ekledi: “General Motors bünyesinde geçirdiğimiz 88 yıl sonrası tarihimizde yeni bir sayfa açarak PSA Grup’a katılmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. ‘Almanya’da üretilen’ teknolojileri herkes için ulaşılabilir kılma hedefimizi aynı şekilde sürdüreceğiz. Güçlü yönlerimizin birleşimi Opel ve Vauxhall’u kârlı ve kendini finanse eden işletmelere çevirecek. 2020’de karlılığa erişmek gibi net bir hedefimiz var.”

Otomobilport.com.tr.PSA.Carlos.Tavares.1

PSA yönetim kurulu başkanı Carlos Tavares

PSA yönetim kurulu başkanı Carlos Tavares “Bugün gerçek bir Avrupalı şampiyonun doğuşuna tanıklık ediyoruz” dedi. “Opel ve Vauxhall’un karlılığa ulaşmasına yardımcı olacağız ve hep birlikte sektörümüze yeni ölçütler kazandıracağız. Bu ikon markaların gücünü ve çalışanlarının potansiyelini ortaya koymalarını sağlayacağız. Opel Alman, Vauxhall İngiliz kimliğini koruyacak. ‘Peugeot, Citroën ve DS Automobiles’ gibi Fransız markalarından oluşan mevcut portfolyomuza bu iki marka önemli birer katkı olacak” dedi. Genişleyen hali ile PSA Grup yüzde 17’lik pazar payına ulaşarak Avrupa’nın ikinci en büyük otomovil üreticisi konumuna yükseldi. Bu sene Mart’ta imzalanan anlaşmada da açıklandığı gibi çalışanların yönetime katılma haklarında herhangi bir değişikliğe gidilmeyecek.

Otomobilport.com.tr. 2015 PSA.toplu.Opel/Vauxhall yönetimi önümüzdeki 100 gün boyunca gelecek planı üzerinde çalışacak. Opel CEO’su Lohscheller, “PSA’nın desteği ve elbette İşletme Konseyi ve Sendikaların da katılımı ile bir plan oluşturmaya hazırız” dedi. Satın alma ve geliştirme gibi alanlarda PSA Grup ile elde edilecek sinerji hedefe ulaşmada önemli rol oynayacak. Grup bünyesinde önemli ölçek ekonomileri elde edilecek ve satın alma, üretim ve Ar-Ge çalışmalarından sağlanacak sinerjinin mevcut şartlarda 1,7 milyar Euro’ya yaklaşacağı tahmin edilyor. Hedef 2020’de serbest nakit akışını sağlamak ve yüzde 2 faaliyet kârı elde etmek. 2026’da ise bu oranı yüzde 6’ya yükseltmek.

 

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2020 OTOMOBİLPORT