Renault tasarımın yıldızlarını topluyor

1

Renault’nun direksiyonuna geçen Luca de Meo, SEAT’tan güvendiği çalışma arkadaşlarını Fransız markaya getiriyor. Meo eski tasarımcısı Alejandro Mesonero-Romanos artık Renault için çalışacak.

SEAT’tan Renault saflarına geçen Alejandro Mesonero-Romanos, çok sayıda önemli modele imza attı.

Alejandro Mesonero-Romanos 2007-2009 yılları arasında Renault için çalıştı; bu süre zarfında, birçok modelin yanı sıra, güncel Renault Laguna Coupé’yi tasarladı . 2009 yılında Güney Kore’de Renault Samsung Motors’un tasarım direktörü olarak atandı. Mesonero-Romanos, kariyerine 1994 yılında VW grubunun çeşitli markaları için tasarım görevleri üstlenmeden önce kendi markasıyla başladı. Renault intermezzo’dan sonra İspanyol, Seat’a geri döndü.

Fransız marka Peugeot’nun son yıllardaki yıldız modelleri 508, 3008 ve 5008’de imzası olan Vidal, bundan sonra Renault için çalışacak. 48 yaşındaki Vidal, önümüzdeki dönemde tanıtılacak Renault modellerinde etkin rol oynayacak.

Aynı zamanda Peugeot baş tasarımcısı Gilles Vidal da Renault’ya geçmeye ikna edildi. Alejandro Mesonero-Romanos ve Gilles Vidal  Renalut baş tasarımcısı Laurens van den Acker ile birlikte çalışacak.

Paylaş.

1 Yorum

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT