Peugeot SUV ailesi genişledi

14

Peugeot, otomotiv dünyasında tamamen yeni bir deneyim yaşamak isteyenler için yeni SUV 2008’i sunuyor. Yenilikçi ve heyecan verici bir otomobil deneyimi yaşatma vizyonuyla hareket eden Peugeot, çok yönlü bir sürüş deneyimi için son derece modern bir yorum getiriyor. Yeni Peugeot SUV 2008, boyutlarıyla gerçek bir SUV duruşu ortaya koyarken son derece güçlü ve özgün bir tasarım yaklaşımıyla dikkat çekiyor.

Peugeot’nun sahip olduğu bilgi birikiminden ve deneyimden sonuna kadar yararlanıyor ve yeni nesil i-Cockpit® 3D de dahil olmak üzere en gelişmiş teknolojileri bünyesinde barındırıyor.  Yenilikçi güç ve aktarma organlarıyla dikkat çekerken; kullanıcıya elektrikli, benzinli ve dizel olmak üzere her biri yüksek verimlilik seviyesine sahip üç farklı motor seçeneğinden birini seçme imkânı tanıyor. Dünya değişiyor, ve her alanda olduğu gibi otomotivde de yeni çözümler ve yeni cevaplar bekleniyor. 208 yıllık köklü geçmişiyle Peugeot markası, enerji geçişi alanındaki taahhüdünü sürdürüyor.

Yeni Peugeot SUV 2008, geleceğe dair heyecan ve güven verici vizyonumuzu gözler önüne seriyor. Teknolojinin ve keyif almanın bir arada uyum içinde olabileceğini ve bir otomobilin de şaşırtma gücüne sahip olduğunu gösteriyor. Her bir sürüşü keyifli bir yolculuğa dönüştürürken kullanıcılara ihtiyaç duydukları mobilite çözümünü sağlıyor.

Yeni Peugeot SUV 2008, kompakt SUV pazarının kalbini oluştururken, Peugeot ürün gamını başarıya götüren değerleri bünyesinde barındırmakla kalmıyor; tasarım, inovasyon ve teknoloji noktasında daha da ileriye taşıyor.

MÜKEMMEL SUV

Yeni Peugeot SUV 2008, heyecan uyandıran güçlü ve özgün tasarımıyla bulunduğu ortamlarda bakışları üzerine çeken arzu nesnesi bir SUV olarak öne çıkıyor. Peugeot SUV tarihine tamamen yeni bir sayfa açan yeni Peugeot SUV 2008 ile bir yandan markanın güncel SUV tasarım diline sadık bir yapı sergilerken, diğer yandan özgün bir görünüm de sergiliyor. SUV sınıfına özgü gövde orantılarıyla dikkat çeken genel tasarım, ön camın konumu ve yatay motor kaputunun da etkisiyle güçlü ve kaslı bir görünüm ortaya koyuyor. Bu otomobil; her bir tasarım ayrıntısıyla beraber dinamik, güçlü ve çekici bir görünüm sergiliyor. Elektrikli versiyonlarda; gövde renginde olan özgün tasarımlı ön ızgara, hatları belirgin yatay motor kaputu, merceğin ardında gizlenen ve bu sayede yüksek aydınlatma performansı sunan LED gündüz farları, Peugeot markasına özgü detaylar olarak göze çarpıyor.

Yeni ve yüksek verimlilik seviyesine sahip CMP (Ortak Modüler Platform) üzerinde yükselen yeni Peugeot SUV 2008, birden fazla güç ve aktarma organını kullanıma sunuyor. Yeni Peugeot SUV 2008 kullanım ihtiyacınıza uygun %100 elektrik, benzin veya dizel olmak üzere farklı güç ve aktarma organı alternatifleriyle seçim özgürlüğü sunuyor. Kişiye özel bir sürüş deneyimi için versiyona bağlı olarak; “Eko”, “Normal” ve “Spor” olmak üzere farklı sürüş modu bulunuyor. Markaya özgü sürüş dinamikleri için özel bir çaba harcayan Peugeot, yeni Peugeot SUV 2008 elektrikli versiyonun benzinli ve dizel versiyonlarla aynı sürüş dinamiklerine sahip olmasını sağladı. Güç aktarımının yapıldığı akslar uyarlanırken, ağırlık dağılımı optimize edildi.

Şarj süresi var olan güç miktarına göre değişkenlik gösteriyor: Entegre şarj kablosu ile Legrand® Green Up™ üzerinden tam şarj için 16 saat. WallBox ile (üç faz 11 kW veya tek faz 7,4 kW) tam bir şarj için 5 saat 15 dakika ile 8 saat arasında 100 kW halka açık terminaller ile bataryanın yüzde 80’ini şarj etmek için 30 dakika yetiyor. Bataryanın termik düzenlenmesi bu tip terminallerin kullanımını mümkün kılıyor. Daha rahat ve konforlu bir sürüş için bazı motor seçenekleri yeni 8 vitesli tam otomatik şanzıman (EAT8) ile kombine edilebiliyor.

Benzinli motorlar Euro 6d standardına uygun yeni 3 silindirli 1,2 litre hacimli motor ailesinden oluşuyor :

 • PureTech 100 S&S BVM6,
 • PureTech 130 S&S BVM6 veya EAT8,
 • PureTech 155 S&S EAT8 (sadece GT versiyonunda).

Dizel motorlar yeni 4 silindirli 1,5 litre hacimli (ilk etapta Euro 6d-temp standardını karşılıyor) motor ailesinden oluşuyor :

 • BlueHDi 100 S&S BVM6,
 • BlueHDi 130 S&S EAT8.

Bazı motorlar, yakıt kalitesi ve egzoz gazı arındırma düzenlemeleri doğrultusunda bazı pazarlar için özel olarak uyarlanıyor. Dünyanın SUV’si olmaya aday yeni Peugeot SUV 2008, 2019 yılının sonundan itibaren satışa sunulacak. Üretimi ise Avrupa pazarı için Vigo tesisinde ve Çin pazarı için Wuhan tesisinde gerçekleşecek.

Paylaş.

14 yorum

 1. peugeot 2008 in açılır cam tavanı içeriyi daha ferah yapıyor özellikle yaz aylarından kapatmıyorum

 2. peugeot 2008 yol tutuş olarak sınıfının en iyisi bence büyük olmasına rağmen zorlanmıyorum

 3. ekrem çakır on

  Peugeot 2008 in iç mekan boyutları çok ideal aracın içinde çok rahatım sıkışmış hissetmiyorum hiç

 4. Yeni Peugeot 2008’in şu sıralar tanıtılması çok iyi oldu. Hele aklımda böyle bir araba almayı düşünürken iyi denk geldi diyebilirim.

 5. Ilgaz Balcı on

  Peugeot SUV sınıfında harikalar yaratıyor. Bu sene lider tamamladı. Peugeot böyle devam ederse zor durdururlar 🙂

 6. vay be aylar önce duyurulan habere bak. peugeot şu an dünyanın en başarılı suvlarına sahip 2008 3008 rekor kırıyor

Yorum Yapın

Copyright 2020 OTOMOBİLPORT