Marka algısı yeni Mokka’ya emanet

1

2021 baharında piyasaya sürülecek olan yeni Mokka ile Opel yeni bir tasarım dili sunuyor ve Opel markasının algısını tümüyle değiştirmek istiyor. Markanın yeni yüzü olmaya hazırlanan Mokka, PSA Grubu’nun birçok modelinde kullandığı CMP platformunda üretiliyor.

Opel CEO’su Michael Lohscheller yapmış olduğu değerlendirmede: “Yeni Mokka bir öncü ve markamızın algısını değiştirecek. Mokka ile Opel’i yeniden tanımlıyoruz ve önümüzdeki 10 yıllık tasarım yaklaşımımızı ortaya koyuyoruz. Markanın bugün olduğu kadar gelecekte de temsil edeceği her şeyi gözler önüne seriyor. Yeni Opel Mokka her açıdan eğlenceli, verimli ve yenilikçi bir otomobil. Yeni Mokka ayrıca; Alman, heyecan verici ve erişilebilir nitelikleriyle Opel marka değerlerini en iyi şekilde yansıtıyor.” dedi.

İlk kez yüzde 100 elektrikli bir motora sahip olacak Mokka, 4.15 metrelik uzunluğu sayesinde tam bir şehir SUV’u özelliği de taşıyor. Dış görünüşünde geçmişteki Opel modellerine gönderme yapan çift renkli tavan tasarımı, şık detayları ve iç mekandaki 12 inç geniş ekranıyla yeni Mokka sınıfında üst sıralara oynayacağını da gösteriyor.

Yeni Mokka, Opel tarihinde bir ilk olarak satışa sunulduğu ilk günden itibaren tamamen elektrikli bir versiyona da sahip olacak. Elektrikli Mokka-e, fren veya gaz pedalında herhangi bir işlem yapmadan kendini otomatik olarak öndeki aracın hareketlerine göre ayarlayabiliyor. Bunun dışında Aktif Şerit Konumlandırma sistemi yeni Mokka’yı otomatik olarak şeridin ortasında tutuyor. Yeni Opel Mokka elektrikli versiyon dışında yüksek verimlilik seviyesine sahip benzinli ve dizel motorlarla da sunulacak.

Opel, öncelikle elektrikli Mokka’nın satışlarına hız verecek. 50 kWh’lık batarya kullanan elektrikli Mokka’nın normal sürüş modunda 322 km menzile ulaşabilecek. Otomobilin bataryası hızlı şarj ile 30 dakikada yüzde 80 oranında doldurulabilecek.

Yeni Opel Mokka’da 100 kW / 136 beygirlik, maksimum torku 260 Nm olan elektrik motoru kullanılıyor. Batarya ev tipi şarj modülüyle de doldurulabilecek. Opel Avrupa’da batarya için sekiz yıl garanti verecek.

Avrupa’da elektrikli Opel Mokka siparişleri bu yılın sonunda alınmaya başlarken, teslimler 2021 sonunu bulacak. Türkiye pazarı için şu anda bir takvimse henüz açıklanmadı. Aracın dizel ve benzinli motor seçenekleri de bulunacak. PSA raflarından alınacak benzinli ve dizel motor yelpazesinin 100 ve 150 güç aralığında olması bekleniyor.

Şık tasarımı ve iç mekandaki 12 inç geniş ekranıyla yeni Mokka sınıfında üst sıralarda yer almayı planlıyor.

Paylaş.

1 Yorum

  1. içinin ferah görünmesini sevdim diyebilirim sadece çünkü ben aslında iri ve güçlü görünümlü yani peugeotun suvlarını daha çok seviyorum

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT