Küçük bedende büyük prestij

0

Audi’nin dört yıl önce pazara sunduğu ve Q model ailesinin en küçüğü olan Q2 yenilendi. Dış tasarımdaki dikkat çekici ayrıntılar ve özellikle yeni Matrix LED farlarıyla ayırt edilen Q2, yeni sürüş asistan sistemleri gibi geliştirmelerle daha eğlenceli, konforlu ve güvenli özellikler sunuyor.

 Audi’nin başarılı model ailesinin en küçüğü olan Q2 yenilenen haliyle Türkiye’de 35 TFSI motor seçeneği ile Advanced ve S line donanım seviyelerinde alınabiliyor. Yeni Audi Q2 Türkiye pazarındaki yerini aldı. Dört yıl önce pazara sunulan Q2, dış tasarımındaki yenilikler ve yeni sürüş asistan sistemleri ile öne çıkıyor.

Yeni Audi Q2 Türkiye yollarında

Q model ailesinin en küçük üyesi olan Q2, Audi tarafından dört yıl önce pazara sunuldu. Aradan geçen dört yılın ardından yenilenen araç, yeni Matrix LED farlarıyla öne çıkıyor. Audi’nin SUV model ailesinin en küçüğü olan Q2 yenilenen haliyle Türkiye’de 35 TFSI motor seçeneği ile Advanced ve S line donanım seviyelerinde alınabiliyor.

Eskisinden 17 milimetre daha uzun olan Q2 artık 4,21 metre boyunda. 2,60 metrelik aks mesafesi, 1,79 metrelik genişliği ve 1,54 metrelik yüksekliği ise değişmiyor. Bu boyutlar ve spor süspansiyonuyla modelin sürtünme katsayısı da 0,31’e ulaşıyor.

Yeni Audi Q2 2021 fiyat listesi

İki farklı donanım seviyesinde satın alınabilen Q2 modelinin başlangıç fiyatı 505.611 TL. Q2 35 Turbo FSI 150 hp S line S tronic PI. 528.763 TL olarak açıklandı. Yeni Audi Q2 35 TFSI, modelin satın alınabilen tek motor bulunuyor.. 1.5 litrelik TFSI motor 150 beygir güç ve 1.500 ile 3.500 devir arasında 250 Nm tork üretiyor. Motor, 0’dan 100 km/s hıza 8,6 saniyede ulaşabiliyor ve 218 km / s maksimum hız yapabiliyor.

Audi Q2’nin iç mekanında da yenilikler göze çarpıyor. Jet tasarımlı yuvarlak hava çıkışları ve vites seçme kolunda yeni rötuşlar yapılmış. Standart olarak sunulan panoramik cam tavan aracı daha aydınlık ve havadar kılıyor. Ayrıca karartılmış arka camlar da isteğe bağlı olarak alınabiliyor.

Yeni Q2’de ekranlar neredeyse tamamen yenilenmiş. MMI radyo plus standart olarak sunulurken, MMI Navigasyon paketi isteğe bağlı olarak alınabiliyor. Audi Q2’nin Türkiye’de satılan Advanced ve S Line donanımlarında Opsiyonel olarak sunulan Konfor ve Teknoloji paketleri de Q2 modeli kişiselleştirmeye imkan tanıyor.

405 litrelik bagaj, arka koltukların katlanmasıyla 1.050 litreye ulaşıyor. Standart olarak sunulan katlanabilir arka koltuklar ve eşya gözleri paketi, arkada 12 Voltluk USB şarj noktası, elektrikle açılıp kapanabilen bagaj kapağı ve isteğe bağlı olarak alınabilen spor koltuklar da iç mekandaki konfor öğeleri arasında. Ayrıca aracın iç kısmında ışıkla sağlanan çok sayıda yenilik yer alıyor: gösterge panelindeki trim şeridi, orta konsoldaki dizlikler vb.

405 litrelik bagaj, arka koltukların katlanmasıyla 1.050 litreye ulaşıyor.

Audi, yeni Q2 için çok sayıda sürücü asistan sistemi sunuyor. Otomobilin önündeki trafiği izleyen, sürücüyü diğer araçlar, yayalar veya bisikletlilerle olası çarpışmalara karşı uyaran, sürücünün tepki vermemesi durumunda, fren yaparak kazayı önlemeye veya şiddetini azaltmaya çalışan Audi pre sense ön güvenlik sistemi bunların başında geliyor. Türkiye’de satılan Q2’lerde geri görüş kamerası ve ön-arka park sensörünü içeren Park yardımı paketi standart olarak sunulurken, isteğe bağlı olarak kör nokta asistanı içeren Audi Pre Sense Basic ve Park asistanı gibi sürücü asistan sistemleri alınabiliyor.

 

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2020 OTOMOBİLPORT