Hyundai’nin en lüksü yüzünü gösterdi

2

Hyundai’nin lüks markası Genesis, 2020’den itibaren en büyük SUV modeli GV80’I yollara çıkarmayı planlıyor. İlk resmi görselleri gün ışığına çıkan lüks model, çoklu ızgarası, büyük kaputu ve iki parçalı stop lambalarıyla Avrupalı rakipleri hedefine aldığı görülüyor.

BELÇİKALI TASARIMCI İMZASI

Tasarımda imzası bulunan Luc Donckerwolke 2016’dan beri Hyundai / Kia-Automotive ve Genesis’te tasarım başkanı olarak görev yapıyor. Belçikalı tasarımcı daha önce Bentley, Skoda, Seat, Audi ve Lamborghini’nin tasarımından sorumluydu ve ilerici tasarımıyla tanınıyor ile biliniyor. Koreli marka için ilk olarak Hyundai Kona’yı tasarlayan Luc Donckerwolke bu alanda ne kadar doğru kararlar aldığını da göstermişti.

HİBRİT VERSİYON DA VAR

Üst sınıfta yarışacak Genesis GV80 standart olarak beş koltuklu olarak satılacak. Araçta, üçüncü koltuk sırası isteğe bağlı sunulacak. Sedan versiyonla aynı motorlara yer verilecek lüks SUV’da 3.8 litrelik V6, 5.0 litrelik V8 ve çift turbo 3.3 litrelik V6 motor kullanılacak. V8 motorda hibrit versiyonun da kullanılması planlanıyor. Avrupa için, 255 beygir gücüne sahip dört silindirli bir turbo benzinli motor ve 200 beygir gücüne sahip bir dizel motor da kullanılabilir.

AVRUPA’YA GELİYOR

Marka patronu Manfred Fitzgerald’a göre, Genesis modelleri Avrupa’da bu yıl içinde pazara sunulacak. SUV ve sedanın yanı sıra, Genesis 80 serisi içinde bir coupé de planlıyor. Genesis modelleri aynı zamanda Kuzey Amerika, Rusya, Orta Doğu ve Avustralya gibi diğer pazarlarda da satılacak.

 

Paylaş.

2 yorum

  1. her markanın bence bir lüks aracı bulunuyor bence peugeotun da peugeot 508 araç gerçekten lüks bir araç

Yorum Yapın

Copyright 2020 OTOMOBİLPORT