Hindistan’ın ‘hükümdarı’ hazır

0

Çin ve yaklaşık 1.5 milyar nüfusuyla Hindistan otomotiv markalarının büyümek için gözüne kestirdiği en önemli pazarlar olarak sıralanıyor. VW Grubu özelikle Hindistan gibi büyüme potansiyeli çok yüksek olan bu pazarda 2025 yılına kadar yüzde 5 pazar payı hedefliyor. Skoda markasıyla bu pazarda hedef yükselten grup, Hindistan ve pazarlarda kullanmak üzere (MQB-A0-IN) platformu üzerine araçlar geliştiriyor. Gelecekte, Skoda ve Volkswagen’in Hindistan pazarına yönelik tüm modelleri bu platformda olacak ve ilk adımda dört kompakt otomobil satışa sunulacak.

Kushaq SUV, Skoda Vision IN konseptinden izler taşıyor. Hindistan için özel geliştirilen model Karoq’dan daha kısa olmasına rağmen sınıfı ölçülerinde geniş bir alan sunabiliyor.

Yeni MQB-A0-IN platformu kullana markaysa Skoda olacak. Üretilen model Kushaq olarak adlandırılacak ve 18 Mart 2021’de tanıtılacak. Kompakt SUV böylece, Avrupalı ​​muadilleri Kodiaq, Karoq ve Kamiq’ten bildiğimiz, ilk harf olarak “K” ve son harf olarak “Q” ile tanıdık adlandırma terminolojisini sürdürüyor.

İlk kapalı görüntüleri yayınlanan modelin örtüsü 2021 Mart ayında kalkacak. Hindistan’da din, sanat ve bilimin geleneksel dili olan Sanskrit dilinde “Kushak”, “kral” veya “hükümdar” anlamına geliyor.

 

 

 

 

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2020 OTOMOBİLPORT