Hindistan’da Türk başkan pazarlayacak

0

Radikal bir kararla Avrupa gibi tüm pazarlarda bulunmak yerine, bölgesel olarak satış adetlerini yükseltme stratejisini devre alan Japon üretici Nissan, Hindistan’da atak yapmak istiyor. Hindistan ve yakın pazarlarda satışlarını yükseltmek isteyen marka, şu anda konsept olarak tanıttığı küçük SUV modeli Magnite’i pazara sunmayı planlıyor.

2021’den itibaren Hindistan’da yola çıkacak Magnite, üç silindirli, 72 beygirlik benzinli motor ve beş ileri manuel şanzımanla satılacak. Daha sonra 95 beygirlik turbo motor ve CVT şanzıman sunulacak.

Nissan Magnite’nin Hindistan’dan sonra başka pazarlarda da satışa sunulması bekleniyor.

2015- 2019 yılları arasında Nissan Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüten Sinan Özkök, geçtiğimiz yıl haziran ayında markanın Hindistan operasyonlarından sorumlu başkanı görevini üstlenmişti. Kariyerine 1993’te Renault’da başlayan Özkök, devamında pazarlama, distribütör ağı yönetimi, perakende operasyonları ve satış alanlarında üst düzey pozisyonlarda görev yaparken, 2015’te Nissan’a katıldı. Özkök, 2017’den bu yana Hindistan operasyonlarını başkan seviyesinde yürüten Thomas Kuehl’in yerine atanmıştı.

Hindistan’ın Gurgaon şehrinde bulunan Nissan Motor India Private Ltd. şirketinde görev yapan Özkök, bu ülkede Nissan ve Datsun markaları için satış ve pazarlama, Ar-Ge ve üretimin başında bulunuyor.

Hindistan, 4 milyon adetten fazla sektör hacmi ile Afrika, Orta Doğu ve Hindistan bölgesinin en büyük pazarı olma özelliği taşıyor. Renault ortaklığındaki ittifak ile birlikte, Nissan’ın Hindistan’da ayrıca yıllık 480 bin otomobil kapasiteli bir de fabrikası bulunuyor.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2020 OTOMOBİLPORT