Filo müşterileri ikinci el araçlara yöneldi

0

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, “İlk 6 ayda ikinci el toplam satışları 3 milyon 244 bin 378 adet olarak gerçekleşti. Gelinen noktada sıfır otomobil ile ikinci el satışları arasındaki fark 1’e 16’ya yükselmiş durumda. Bir milyonluk pazara ulaştığımız yıllarda bu rakam 1’e 6 olarak kayıtlara geçmişti. Sıfır araç pazarında yılsonunda yüzde 60’lara varan bir daralmadan bahsedilirken ikinci el tarafında tablonun daha iyimser bir görüntü verdiğini söyleyebiliriz “ açıklaması yaptı.

Yükselen fiyatlar yüzünden filo müşterilerilerininde kullanılmış otomobillere yöneldiğinin altını çizen Vural Ak, “Araç ihtiyaçlarını öz sermayelerini kullanarak ikinci el otomobil ile karşılamaya yöneliyorlar ki bunun, içerisinde bulunduğumuz finansal koşullar dikkate alındığında çok da doğru bir hamle olmadığını söylemek gerekiyor

Bugünkü gibi paranın ve kredinin pahalı ve zor bulunduğu günlerde araç sahibi olmak şirketler için mantıklı ve avantajlı değil. Kiralamanın eskisinden bile daha doğru bir karar olduğu aşikar. Eldeki parasal imkanı şirketler kendi islerine yatırıp mali tablolarını daha düzgün ve güçlü tutmalı, ihtiyaçları olan araçları bu krizden sağlam çıkmış, bildik, güçlü filo kiralama şirketlerinden kiralamaları gerekmekte. İçerisinde bulunduğumuz dönemde en akıllıca hareket budur.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT