Elektrikli RAV4 gün sayıyor

0

Hibrit otomobillerin yaratıcısı ve en büyük destekçilerinden Japon Toyota, ilk yüzde 100 elektrikli aracının örtüsünü 17 mart tarihinde kaldırmayı planlıyor. Ön gösterim görselleri yayınlanan otomobil hakkında ayrıntılı bilgiler netleşmedi. Ancak tanıtılacak ilk modelin Subaru ile birlikte geliştirilen RAV4 boyutlarında bir SUV olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Subaru cephesinde Evoltis olarak sergilenen modelin Toyota markası adında BZ1 veya BZ4X olarak adlandırılabileceği bekleniyor.

Yeni e-TNGA platformu (Toyota Yeni Küresel Mimarisi) kullanılarak üretilecek aracın farklı batarya güçlerine sahip olması, ayrıca çift elektrik motoru kullanımıyla dört tekerlekten çekiş sistemi sunması da planlanıyor. Maksimum 75 kWh güç ve 500 kilometre menzil sunulması da planlanıyor.

BEŞ ELEKTRİKLİ TOYOTA YOLDA

Toyota, elektrikli araç stratejisinin bir parçası olarak 2025 yılına kadar altısı dünya pazarı için olmak üzere on elektrikli model piyasaya sürmeyi planlıyor. Elektrikli RAV4’e ek olarak, bir crossover, kompakt bir model, bir sedan, bir minibüs ve büyük bir SUV ilk etapta üretilip satışa çıkacak.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2020 OTOMOBİLPORT