Chrysler, Seat ve McLaren’i solladı

0

Türkiye’nin ihracat şampiyonu Ford Otosan, ‘Dünyanın En Değerli Otomotiv Markaları’ arasına 75. sıradan girdi. Bu sonuçlarla Ford Otosan Chyrsler 76. Sırada, McLaren 78. Sırada İspanyol SEAT’ı solladı. Ford Otosan, dünyanın en değerli markalarını araştıran uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından bu yıl yayınlanan “Dünyanın En Değerli Otomotiv Markaları” listesinde yer aldı. Ford Otosan, İngiltere’nin en saygın marka araştırma ve değerlendirme kuruluşlarından Brand Finance tarafından gerçekleştirilen “Dünyanın En Değerli Otomotiv Markaları” listesine 75. Sıradan girmeye hak kazandı.

Haydar Yenigün: “Türkiye’nin en değerli ve en çok tercih edilen sanayi şirketi olma vizyonumuzla çalışmalarımıza devam edeceğiz” açıklaması yaptı.

Brand Finance genel tabloları hazırlarken, markalı faaliyete ait son 3 yıllık geçmiş finansal verileri yorumluyor ve gelecek 5 yıla ait projeksiyon yapılıyor. Marka değeri için satışlar içinde markaya ait pay değerlendirilirken, gelecek yıllara ilişkin beklenti ne kadar yüksek olursa marka değeri o denli artıyor.

MERCEDES İLK TOYOTA İKİNCİ SIRADA

 

 

 

LİSTEDE İKİ TÜRK MARKA

Listede daha önce yer alan Tofaş, 97. Sırayla dünyanın en değerli ilk 100 otomotiv markası arasında bulunuyor. Listede Chyrsler 76. Sırada, McLaren 78. Sırada İspanyol SEAT ise 82. Sırada yer aldı.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2020 OTOMOBİLPORT