Cenevre’de voltajı yükseltecek

0

Renault, Dacia ve Alpine, 3 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yerini alıyor. Avrupa’da elektrikli araçların en çok satan markası Renault , Cenevre Otomobil Fuarı’nda, geleceğin mobilite vizyonunu ortaya koyan elektrikli konsept otomobili MORPHOZ’un dünya prömiyerini gerçekleştiriyor.

Renault Yeni Twingo Z.E. şık tasarımının yanına şimdi de sıfır emisyon özeliğini ekleyecek,

Yeni Twingo Z.E. ve Yeni Megane Estate (SW) E-TECH Plug-in modellerinin de ilk gösterimi Cenevre’de yapılıyor: Her iki model de Renault’nun elektrikli otomobil atağının yeni aşamasını simgeliyor.

Dacia da elektrikli modeli ile yeni bir devrim gerçekleştiriyor. Pazarın en ulaşılabilir yüzde 100 elektrikli otomobilinin dünya prömiyeri Cenevre’de gerçekleştiriliyor. Daha önce tanıtılan ve sadece Çin pazarında satılan Renault City K-ZE’nin Avrupa pazarına uyarlanmış Dacia versiyonu 250 km menzile ulaşabilecek.  Dacia, aynı zamanda Avrupa’daki 15. yılını kutlamak için yeni ECO-G motorunu ve “Yıl Dönümü” özel serisini tanıtıyor. Alpinrgiliyor. Alpine tasarım ve mühendislik ekiplerinin ortak çabasının sonucu olan model, A110’un ralli versiyonları ve 1973 Monte Carlo Ralli şampiyonu A110’dan ilham alıyor.

 

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2020 OTOMOBİLPORT