Büyük festivalde geri sayım başladı

0

Geçen yıl Intercity İstanbul Park tarafından gerçekleştirilen V Weekend Motoring’in ikincisi için geri sayım başladı. 27-28-29 Eylül’de gerçekleştirilecek olan festivalde, durgunluk yaşayan otomobil ve motosiklet pazarındaki markalar, hem yeni ürünlerini müşterileriyle buluşturacak hem de onlara deneme sürüşü imkanı sağlayacak. 7’den 77’ye herkes için eğlenceli ve heyecanlı etkinliklerde hayvansız Türkiye Sirki dahi olacak.

Türkiye’nin tek otomobil merkezi olan Intercity İstanbul Park tarafından geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen ve ülkemizde bugüne kadar görülmemiş bir otomobil kültürü festivaline dönüşen V Weekend Motoring’in ikincisi 27-29 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek. 2018 yılında 50 bine yakın kişinin ziyaret ettiği festivalde bu yıl da ziyaretçiler, yollarda nadir görülebilen egzotik ve klasik otomobillerden, birbirinden ilginç ve heyecanlı şovlara kadar pek çok eğlenceli etkinliğe tanık olacaklar. Neredeyse tüm otomobil ve motosiklet markalarının yer alacağı V Weekend Motoring Festivali’nde ziyaretçiler, en yeni modelleri yakından tanımanın ötesinde onlarla deneme sürüşü yapabilecek ve özel kampanyalı fiyatlardan yararlanabilecekler. Tüm aileyi eğlendirecek şovların başındaysa, 12 yıldır kapalı gişe gösteriler yapan Türkiye Sirki var. Türkiye’nin ilk hayvansız sirki 3 gün boyunca günde üç gösteriyle festival ziyaretçilerine keyifli dakikalar yaşatacak. Çocuk ve kadınlara özel etkinliklerin de yer alacağı festivalde sayısız sokak lezzetlerine ilave olarak yüzlerce indirimli ürün de olacak. Pendik Metro istasyonundan ücretsiz ulaşım imkanı sağlanacak olan V Weekend Motoring Festivali’ne girişler ücretsiz olacak.

Vural Ak: “Otomotiv sanayiinin motivasyonunu artıracağız”

Ülkenin ve otomotiv sektörünün zor bir süreçten geçtiğini hatırlatan Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, “Otomobil ve hafif ticari araç pazarında yılın ilk 7 ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 47’lik bir düşüş var. Otomotiv sektörü son iki yıldır zor zamanlardan geçiyor ve hem markalar hem de müşteriler nezdinde bir motivasyon ihtiyacı had safhada. Geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz V Weekend Motoring ile otomotiv sektörüne biraz moral ve motivasyon sağlamıştık. Festivalimize katılan markalar, araçlarını müşterilerine hareketli bir şekilde tanıtma imkanı bulmuşlardı. Bu yıl çok daha büyük çapta ve içerikte gerçekleştireceğimiz festivalimize neredeyse tüm otomobil ve motosiklet markalarının katılacak olması, bizlerin de motivasyonunu yükseltiyor. Geçen yıl festivalimize 50 binin üzerinde insan katılmıştı ve bu yıl da 100 binin üzerinde ziyaretçi bekliyoruz. Hedefimiz, Türkiye’deki otomobil ve motosiklet meraklısı ziyaretçilerimize ve ailelerine güzel bir haftasonu sunabilmek” dedi.

V Weekend Motoring’de neler olacak?

Otomobil ve Motosiklet markalarının tanıtım stand alanları, Motorsporları takımları ve yarış araçlarının sergileri, Otomobil, motosiklet ve off-road kulüp stantları ve gösterileri, Drift ve Akrobasi Gösterileri, Yeni teknolojiler alanı ve otonom araç gösterileri. Sürüş simülatörleri ve e-gaming alanları, Ürün, ekipman, tuning aksesuarları satış ve tanıtım stantları, Sponsor markaların tanıtım stantları, Çocuk ve ailelere özel eğlence alanları, Gün boyu müzik ve DJ performansları. Yiyecek ve içecek alanları, Türkiye Sirki, Otomobil ve motosiklet markalarının deneme sürüşü etkinlikleri, Otomobil ve motosiklet markalarının çekilişle co-drive sürüş etkinlikleri, Tech Drone League – drone yarışları ve deneyim alanları

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT