Bir günde 7.2 milyar euro zenginleşti

0

Tesla patronu Elon Musk, dünyanın en zengin ikinci kişisi olarak Microsoft’un kurucusu Bill Gates’i geride bıraktı. Net serveti 2020’de 100 milyar dolardan fazla büyüdü. ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın borsadaki yükselişi, şirket patronu Elon Musk’ın varlıklarının artmaya devam etmesine neden oluyor. “Bloomberg Milyarderler Endeksi” araştırmasına göre, 49 yaşındaki yıldız girişimci pazartesi günü Microsoft’un patronu Bill Gates’i geride bıraktı ve şu anda dünyanın en zengin ikinci kişisi unvanını kazandı.

Tesla hisselerinin yüzde 6,5’lik güçlü fiyat artışı sayesinde Musk’ın serveti bir günde 7,2 milyar artarak 127,9 milyar dolara (108 milyar euro) yükseldi. Yılın başından bu yana, şimdiden 100,3 milyar dolar gibi devasa bir büyüme gösterdi.

Gates, yakın zamanda Bloomberg’in süper zengin listelerinde 127,7 milyar dolara ulaştı. Ancak, Gates’in yaptığı bağışlar olmasaydı servetinin çok daha büyük olacağı konuşuluyor. Milyarderler listesinin başında hala, 182 milyar dolar olarak tahmin edilen servetiyle Amazon patronu Jeff Bezos bulunuyor.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2020 OTOMOBİLPORT