Başkana büyük ödül

0

Toyota Başkanı ve CEO’su Akio Toyoda “2021 Yılının Dünya Otomobili İnsanı” seçildi. Toyoda’ya takdim edilen bu prestijli ödül, 90’dan fazla seçkin uluslararası gazetecinin yer aldığı Dünya Otomobil Ödülleri jürisi tarafından verildi.

Dünya Otomobil Ödülleri, duyurusunu, “Toyota’nın karizmatik Başkanı ve CEO’su Akio Toyoda, şirketi başarılı bir şekilde yeniden yapılandırdı. 2020 yılında şirketin başındayken Toyota, global olarak iş gücünü korurken Covid-19’a rağmen karlı olmayı başardı” şeklinde yaptı.

Aynı zamanda Toyota’nın ağa bağlı, otonom, paylaşımlı ve elektrikli araç gelişimindeki istikrarlı temposunu korumasını sağladığı ifade edilen Akio Toyoda’nın, geleceğin gerçek hayattaki prototipi olan heyecan verici Woven City’nin inşasına da  önderlik ettiği belirtildi. Tüm bunların yanında Toyoda’nın bir yarışçı olarak motorsporlarında aktif olarak yer aldığının da ayrıca altı çizildi.

Başkan Toyoda ise, Dünya Otomobil Ödülleri için şu açıklamayı yaptı;

“Dünya çapında 360 bin Toyota takım üyesi adına bu büyük onur için teşekkür ederim. Eğer sakıncası yoksa bu ödülü Yılın Otomobili İnsanından, Yılın Otomobili ‘İnsanları’ şeklinde değiştirmek isterim. Çünkü bu başarı tüm global çalışanlarımız, bayilerimiz ve tedarikçilerimizin ortak çabasıdır.”

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2020 OTOMOBİLPORT