Başarının sırrı hız ve ekip çalışması

8

Geçtiğimiz yıl yeni bir yapılanmaya giden PSA şirketlerinden Peugeot Türkiye, küçülen pazarda satışlarını 1.2 puan yükselterek yüzde 6’ya çıkardı ve markalar sıralamasında iki basamak yükselerek beşinci sıraya ulaştı.

SUV sınıfının en çok satan markası Peugeot olurken, C-SUV’un liderliğine de Peugeot 3008 oturdu. Geçen yıl 23.057’si binek, 5.804’ü hafif ticari olmak üzere toplam 28.861 araç satışı gerçekleştirdik” açıklaması yapan Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, “11.263 adetlik SUV 3008 satışı ile C-SUV lider olduk. 14.152 adetlik satış ile toplam SUV’da da liderliği yakaladık dedi.

Yakalanan başarıda en büyük etkenin ekip çalışması olduğunu vurgulayan Anaç, “Geçen dört marka tek çatı altında toplandı. Tek bir ekip olarak çalışmayı öğrendik. Kararlarımız çok hızlı alınıp uygulamaya anında geçebiliyor. Bu da başarıyı tetikledi. Müşteri memnuniyetini tüm süreçlerin merkezinde tuttuk. Operasyonel verimliliğe odaklandık, bayi teşkilatımızı güçlendirmeye ve geliştirmeye devam ettik. Showrooma giren 100 müşterimizden 25’i satın alıp çıktı” açıklaması yaptı

.PAZAR 700 BİNE ÇIKAR

2020 yılında toplam pazarın 600 bin olacağını öngördüklerini ancak 700 binlik pazar talebine cevap verecek planlamaları olduğunu aktaran Anaç, “Müşteri deneyimi, bayi ağının gelişimi, stratejik ürün planlama ve operasyonel mükemmeliyet bu sene de en çok önem verdiğimiz konular olacak.2020’de yüzde 6 pazar payı ve 36.200 adetlik satış hedefliyoruz” dedi.

2008 LİDERLİĞİ PEKİŞTİRİR

BU yıl da SUV pazarında liderliğe devam edecekleri açıklaması yapan Anaç, “Önceki nesli ile tüm dünyada yaklaşık 1.2 milyon adet satış gerçekleştirilen Peugeot SUV 2008 çok daha güçlü ve etkileyici tasarımı ile Türkiye’deki tüketicilerin beğenisine sunulacak. Modern otomobil teknolojilerinin tüm gereksinimlerini karşılayan yeni SUV 2008, Peugeot markasının sahip olduğu bilgi birikimi ve deneyimini bünyesinde bulundururken, yeni nesil Peugeot i-Cockpit® 3D ile fark yaratacak. Pazara iddialı bir şekilde giriş yapmayı planlayan yeni SUV 2008’in benzinli ve dizel motor seçenekleri olacak” diye konuştu.

208 YIL SONUNDA GELİYOR

2020 için diğer bir yeniliğinin B HB sınıfında mücadele edecek 208 olduğunu vurgulayan Anaç, hafif ticari araçta iddialı modelleri Rifter ve Partner Van olacağını belirtti. Hafif ticaride iki yeni model sayesinde daha da güçleneceklerini belirten Anaç, elektrikli modellerin 2021’den sonra pazara gireceğini açıkladı.

 

 

 

Paylaş.

8 yorum

  1. hız ve ekip çalışması her zaman başarıya götürür bu yüzden de peugeot suvların bu kadar iyi olması gerekirdi zaten 😀

  2. hız ve ekip çalışması tüm işi başarılı kılar bence peugeot suvlarının başarısının arkasında böyle bir durumun olması beklenirdi zaten

  3. peugeotun ürettikleri diğer araçların yanında suvlarını daha başaarılı bulurdum zaten

  4. tabiki de hız ve ekip çalışması her şeyin üstesinden geliyor peugeot suvların neden başarılı oldupunu bencede çokta düşünmemek gerek

Yorum Yapın

Copyright 2020 OTOMOBİLPORT