Artık gözü erkeklerde

0

Japon üretici Nissan’nın asıl hakimiyeti SUV pazarındaki başarılı modeleriyle olmasına ragmen, B hatchback sınıfında Micra modeliyle de özel bir yere sahip. İlk kez yolara çıktığı 1982’den bu yana dünyada 7 milyon adetten fazla satan Micra, 2003’ten günümüze kadar Türkiye pazarında da 54 binden fazla tüketiciyle buluştu.

Tümüyle yenilenen ve “Daha Sen” mottosuyla ülkemizdede da satışına başlanan 5. nesil Micra, büyüyen boyutları, zenginleşen donanımı ve markanın teknolojik vizyonunu yansıtan Nissan Intelligent Mobility özellikleriyle çok daha idialı. Geçtiğimiz sene, bir önceki Micra ile 4.6 segment payına ulaşmıştık. Şimdiki hedefimiz ise yüzde 2,5.” açıklaması yapan Nissan Türkiye Genel Müdürü Emre Doğueri, “Avrupa’da 1997 yılından itibaren 2 milyonu aşan satış rakamı, Micra’nın araç sahipleri tarafından ne kadar sevildiğinin bir göstergesi. Bugüne kadar ağırlıklı olarak kadınların tercih ettiği Micra, yeni tasarımı ve teknolojisiyle erkeklerin de tercihi olacak” açıklaması yaptı.

Nissan Türkiye Genel Müdürü Emre Doğueri.

BENZİNLİ GÜÇLÜ MOTOR

Yeni Nissan Micra ülkemize, 1.0 lt hacimli turbo beslemeli 100 beygir gücündeki benzinli motorla ithal ediliyor. 5 kademeli manuel dışında CVT otomatik şanzımanın da sunulduğu model 100 km’de ortalama 4.6 lt yakıt tüketiyor. Dört farklı donanım paketine sahip otomobilin kampanyalı fiyatı 108 bin TL’den başlayıp, en üst donanım seviyesinde 149.500 TL’ye kadar yükseliyor. Müşterilerin günümüzde ne istediklerine ve gelecekten ne beklediklerine odaklanarak, Avrupa’daki kompakt araç segmentini yeni bir seviyeye taşıyan NISSAN Micra, farklı iç renk seçenekleri, BOSE® Personal ses sistemi ve orijinal aksesuar çeşitleriyle sürücülerin kendi tarzlarını yaratmaları konusunda fırsatlar sunuyor.

Verimli motor özellikleri

Yeni Micra, 1.0 litre 100 PS Motor, 5 ileri manuel veya CVT şanzıman seçenekleri ile satışa sunuluyor. Yeni aracın motoru, aracın karakterine uyacak ve olabilecek en iyi performans ile yakıt verimliliği sağlayacak şekilde tasarlandı.

NISSAN Micra, kullanıcılarıyla arasında özel bir duygusal bağ oluşan, aksesuarlar ile kişiselleştirilen, isim takılarak hitap edilen bir model olarak biliniyor. Tasarımı ile dikkat çeken yeni Micra, tamamen yenilenen yüzüyle daha sportif, daha atletik, daha konforlu ve daha geniş bir görünüme sahip olurken; yeni teknolojik donanımlarla daha premium bir tarz yakalıyor.

Nissan Leaf 2020’te Türkiye’deDünyanın en çok satan yüzde 100 elektrikli otomobili Leaf için konuşan Nissan Türkiye Genel Müdürü Emre Doğueri, “Leaf’i 2020 ilk yarıda Türk tüketicilerle buluşturmayı planlıyoruz” açıklaması yaptı.

Etkileyici dış tasarımını heyecan veren ileri teknolojilerle destekleyen yeni Micra, Akıllı Teknoloji özellikleri sayesinde artık daha güvenli. Günlük hayatı ve sürüş deneyimini kolaylaştıran Fren Destek Sistemi, Akıllı Şerit Takip Uyarı Sistemi, Akıllı Çarpışma Uyarı Sistemi, Akıllı Sürüş Kontrolü, Akıllı Çevre Görüş Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Hareketli Nesne Algılama Sistemi, Akıllı Şerit Takip Asistanı, Trafik İşareti Tanıma Sistemi ve Akıllı Otomatik Uzun Far Asistanı ile yeni Micra, sınıf atlatan bir teknoloji sunuyor.

Yeni Micra ile tarzını yansıt!

Yeni Micra, modern renklerde ve birinci sınıf bileşenlerle iç ve dış mekanda değişiklik yapma imkanı sunan çok çeşitli kişiselleştirme seçenekleriyle satışa sunulacak. Eklenen bu özelliklerle yeni Micra, sürücülerin kendi tarzlarını yansıtmalarına imkan veriyor. İç mekan kişiselleştirme paketinde, koltuk yastıkları ve desteği, kapı kol dayama ünitesi, diz desteği ve gösterge paneli gibi kabinin dört farklı alanını kişiselleştirmeye yönelik malzemeler ve renkler yer alıyor. Bu avantajlar, Tekna ve üstü paketler için turuncu, bordo ve gri olarak üç renkte mevcut olacak.

Müzik tutkunu araç sahipleri için, sürüş deneyimini olabildiğince keyifli hale getirecek yeni Micra’nın öne çıkan özelliklerinden biri de BOSE® Personal ses sistemi ve B-hatchback segmentine özgü, sürücü koltuk başlığına yerleştirilmiş gelişmiş hoparlörler. Dış kişiselleştirmeyle, yeni Micra’ya her biri yüksek kalitede anodize kaplamalı olan farklı bileşenler ekleniyor. Bu bileşenler lansmandan itibaren derin mavi, turuncu, siyah ve gri olmak üzere dört renkte mevcut olacak.

Yeni Micra 4 farklı pakette sunulacak:

Visia, Tekna, Platinum ve Platinum Premium

Visia paketinde 16 inçlik çelik jantlar, entegre dönüş sinyalli yan aynalar, arka sis farları ve arka spoyler, yükseklik ve derinlik ayarlı teleskopik direksiyon, elektrik kumandalı ön camlar, yüksekliği ayarlanabilen koltuk kafalığı, katlanabilir arka koltuk, otomatik klima gibi özellikler, iç ve dış donanımları oluşturuyor. Ayrıca pakette, 7 inç dokunmatik ekran, Apple CarPlay ve Android Auto, akıllı şerit takip uyarı sistemi, akıllı sürüş kontrolü, fren destek sistemi, akıllı çarpışma uyarı sistemi, hız sabitleyici gibi avantajlar da mevcut.

Tekna paketinde, Visia paketindeki özelliklere ek olarak 16 inçlik alüminyum alaşımlı jantlar, yağmur sensörlü ön silecekler; iç donanımda karartılmış arka camlar ve deri direksiyon simidi öne çıkıyor. Paket, geri görüş kamerası, arka park sensörü, ön sis farları, otomatik katlanan ve ısıtmalı yan aynalara ek olarak NISSAN akıllı anahtar ve anahtarsız çalıştırma özelliklerini kapsıyor.

Platinum paketin, Tekna paketindeki özelliklere ek olarak dış donanımı, 16 inç alüminyum alaşımlı elmas kesim jantlarla destekleniyor. Vites topuzu ve el freni deri özelliğiyle sunulurken; geniş hoparlör sistemi, sürücü koltuk başlığında BOSE® Personal hoparlör, akıllı çevre görüş sistemi, kör nokta uyarı sistemi ve hareketli nesne algılama sistemi, teknolojik özellikleri oluşturuyor. Platinum Premium paketinde ise, Platinum paketindeki özelliklere ek olarak otomatik kararan iç dikiz aynası, akıllı şerit takip asistanı, trafik işareti tanıma sistemi ve akıllı otomatik uzun far asistanı bulunuyor.

 

 

 

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT