Arazide hibrit keyfi

0

Land Rover’ın 71 yılı aşkın her koşulda yol alabilme deneyimi ve maceracı ruhunun birleşimi ile ortaya çıkan Discovery Sport, kapsamlı makyaj operasyonu sonucunda baştan aşağı yenilendi. 14 Eylül – 6 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek showroom etkinlikleriyle Yeni Discovery Sport showroomlarda görülebilecek ve aynı zamanda test edilebilecek.

Yeni Discovery Sport, S, SE, HSE, R-Dynamic S, R-Dynamic SE ve R-Dynamic HSE olmak üzere 6 farklı donanım seçeneği ve 522.918 TL’den başlayan fiyatlarla tercih edilebilecek. Land Rover’ın Online Satış Platformu üzerinden de incelenebilen Yeni Discovery Sport, onlinesatis.landrover.com.tr adresi üzerinden rezerve edilebiliyor.

5+2 oturma düzeni

Teknolojik anlamda önemli bir değişim geçiren Yeni Discovery Sport, tasarım anlamında da sahip olduğu yenilikleri göz önüne seriyor. 5+2 koltuk opsiyonuyla da sunulan kompakt SUV Yeni Discovery Sport, iç mekânda kullanılan premium işçilikle konfor hissini bir adım yukarı taşıyor. Land Rover ailesinin en genç üyelerinden biri olarak premium kompakt SUV segmentinde yer alan Yeni Discovery Sport, gelişmiş tasarımı ve baştan aşağı yenilenen iç mekânı ile iddiasını artırıyor.

Her yol koşulunda yolcularına konforlu ve güvenli bir seyahat hissi yaşatan Yeni Discovery Sport, sahip olduğu araç içi eğlence sistemi ve opsiyonel olarak tercih edilebilen, 24 farklı şekilde kombine edilebilen 5+2 oturma düzeni ile benzersiz bir esneklik sunuyor.

%13 daha sıkı şasi ile daha konforlu ve güvenli

Son 3 yılda tüm dünyada yarım milyona yakın adette satarak önemli bir başarıya imza atan Discovery Sport, bu süre zarfında pek çok önemli ödülün de sahibi oldu. Yeni Discovery Sport, yenilenen dış tasarımının yanı sıra tamamen yeniden tasarlanan Premium Transverse Architecture (PTA) şasisi ile konfor, yol tutuş ve aynı zamanda elektrikli motorlar için de uygun altyapıyı bir arada sunabiliyor.

Land Rover’ın yeni PTA platformu üzerinde geliştirilen Yeni Discovery Sport, elektrik destekli motorları ile düşük yakıt tüketimi sağlıyor. Öncesine göre %13 daha rijit bir gövdeye kavuşan Yeni Discovery Sport, bu sayede araç içerisinde oluşabilecek ses ve titreşimlerin önüne geçiyor. Yeni Discovery Sport’un sıkılaşan şasisi araç içi konforundaki artışın yanı sıra güvenlik anlamında da önemli katkı sağlıyor.

Dört farklı donanım seviyesi

Ön ve arka LED farları, yenilenen panjur ve tampon tasarımı Yeni Discovery Sport’un dış tasarımında dikkat çeken yenilikleri temsil ediyor. İç mekânda ise ön konsoldaki yerini alan Touch Pro bilgi ve eğlence sistemi dikkat çekiyor. Kullanılan kabin, iç mekândaki premium havayı pekiştiriyor.

Yeni Discovery Sport S, SE, HSE, R-Dynamic olmak üzere farklı donanım seviyeleriyle tercih edilebiliyor. Seriye yeni eklenen R-Dynamic versiyonu, koyu gri alaşım jantları, özel tasarıma sahip panjur, ön ve arka tampon, kaput ve bagaj kapağında Shadow Atlas yazısı gibi detaylarla farklılaşıyor. R-Dynamic versiyonu ayrıca iç mekanında sunduğu özel dikişli koltukları, siyah vites değiştirme kulakçıkları ve R-Dynamic kapı eşikleri ile diğer modellerden ayrışıyor.

Verimli, hibrit motor seçenekleri

48V elektrik destekli mild hibrit (MHEV) özelliğine sahip olan Yeni Discovery Sport, bu sayede oldukça düşük yakıt tüketimi ve karbon emisyonu sağlıyor. 17 km/s’in altındaki hızlarda sürücü fren pedalına bastığında içten yanmalı motor kapatılarak frenleme esnasında elde edilen enerji Yeni Discovery Sport’un zemininde yer alan bataryalarda depolanıyor. Bu enerji daha sonra elektrik motorunda kullanılarak, içten yanmalı motora destek oluyor. Bu sayede aracın yakıt tüketiminde önemli bir tasarruf sağlanabiliyor. Mild hibrit özelliği ile donatılan Yeni Discovery Sport 100 km’de ortalama 5.5 litre benzin tüketiyor. Yeni Discovery Sport Türkiye’de 2.0 litre hacminde 180 bg’lik dizel ve aracın hızlanma kabiliyetini arttıran, çevreye duyarlı MHEV teknolojisini de barındıran 150 beygirlik motor seçenekleriyle satışa sunulacak.

 

 

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT