ABD’de üretilen ilk Volvo testi geçti

0

Yeni Volvo V60 sedan ve V60 estate, 2018 Euro NCAP güvenlik testlerinden maksimum beş yıldız derecesi alarak, Volvo model serisinin beş yıldız çizgisini sürdürdü. Bugüne kadarki testlerin en zoruydu diye adlandırılan 2018 Euro NCAP testleri, bisikletlileri algılayan otomatik frenleme ve acil durum şerit koruma gibi sistemler de dahil olmak üzere güvenlik teknolojisindeki birçok yeni ve talepkar standartları içeriyordu.  Bu yeni standartlarla yapılan testlerde V60 ve S60, test edilen en güvenli otomobiller arasında yer aldılar.

S60 ve V60, daha büyük kardeşleri XC60 ve 90 sınıfının en üst modelleriyle birlikte Volvo Cars’ın kendi Ölçeklendirilebilir Ürün Mimarisi (SPA) platformu üzerinde üretiliyor ve aynı güvenlik teknolojilerini paylaşıyorlar. Volvo Cars’ın aktif güvenlik paketi Autobrake teknolojili City Safety, tüm Volvo’larda standart olarak yer alıyor. City Safety, S60 ve V60’da dünyada bir ilk olarak, artık yaklaşan çarpışmalardan kaçınmak için otomatik olarak fren yapılmasını da sağlıyor. City Safety, yayaları, bisikletlileri ve büyük hayvanları algılayan piyasadaki tek güvenlik sistemi olmaya devam ediyor.

ABD’DE ÜRETİLEN İLK VOLVO

Volvo Cars, bu yaz S60 spor sedanın yeni neslini piyasaya sürdü. Dinamik S60, dizel seçeneği olmadan satılan ilk Volvo otomobil olarak şirketin endüstri lideri elektrifikasyon taahhüdünü ve geleneksel yanmalı motorun ötesinde uzun vadeli bir geleceği işaret ediyor. Şirketin ABD’deki ilk üretim tesisi olan Güney Carolina, Charleston’ın dışında yer alan fabrikasında üretilen S60, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde üretilen ilk Volvo olma özelliği de taşıyor.

 

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT