3 Serisi 337 bin TL’ye bayilerde

0

BMW’nin en çok satan modeli 3 Serisi tümüyle yenilendikten sonra ülkemiz pazarındaki yerini de aldı. 7. nesil 3 Serisi’nin bu güne kadar üretilmiş en teknolojik model olduğunun altını çizen Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, “Tüm dünyada BMW satışlarının yüzde 25’ini BMW 3 Serisi’nin oluşturuyor. Eylül ayından itibaren satışına başladığımız BMW 3 Serisi ülkemizde de yine büyük bir ilgiyle karşılanıyor” dedi.

337 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Türkiye’de 320i versiyonu, 337 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan 3 Serisi, sürücü odaklı yeni teknolojileri ve markanın yeni tasarım diliyle dikkat çekiyor. 1.6 litre hacminde ve 170 beygir gücündeki motor, 100 km’de 6 litrelik ortalama yakıt tüketimi ve 7,7 saniyelik 0-100 km/s hızlanması ile performans ile ekonomiyi bir arada sunuyor. Otomobilde 8 ileri otomatik şanzıman görev yapıyor.

BMW’nin yeni tasarım dilini yansıtıyor

BMW’nin yeni tasarım dilinin kullanıldığı modelde, net çizgiler ve kıvrımlar otomobilin modern ve estetik görünmesini sağlayarak, Yeni BMW 3 Serisi’nin sportif ve duygu dolu mevcudiyetini gözler önüne seriyor. Lansmana özel First Edition donanım paketleriyle tasarlanan, Yeni BMW 3 Serisi, Sport Line, Luxury Line ve M Sport tasarım seçenekleriyle de kişiselleştirilebiliyor. Yeni BMW 3 Serisi, aktif Böbrek Izgara kontrolü, hava perdeleri ve neredeyse tamamen düzleşen tabanı ile rüzgar direncini (Cd) 0.26’dan 0.23’e indirdi. Tamamen LED farlar Yeni BMW 3 Serisi’nde standart olarak sunulurken, 530 metre aydınlatma menziline sahip olan Adaptif BMW Laserlight Sistemi ise opsiyonel olarak tercih edilebiliyor. Ayrıca karartılmış LED stop lambaları da standart olarak sunuluyor.

Tamamen sürücü odaklı.

Yeni BMW 3 Serisi’nin iç mekânı da baştan yaratıldı. Tamamen sürücü odaklı ve daha rafine bir iç mekâna sahip olan Yeni BMW 3 Serisi’nin orta konsolunda çok daha modern kumanda tuşlarına ve yüksek kalitede malzemelere yer verildi. Ön koltukların omuz ve bacak destekleriyle birlikte Yeni BMW 3 Serisi’nin arka görüşü de önemli ölçüde artırıldı. Şimdi daha da sportif.

Yeni BMW 3 Serisi, yeni süspansiyon teknolojisi, rijitliği arttırılan gövdesi ve geliştirilen şasi geometrisi ile daha keskin bir sportif sürüş karakterine kavuştu. Yeni BMW 3 Serisi, tekerleklerinin genişleyen iz açıklığı, azalan ağırlığı, aşağı çekilen ağırlık merkezi ve 50:50 oranındaki ön/arka ağırlık oranı ile segmentindeki en sportif sürüş hissini sunmaya devam ediyor

Büyüyen ölçüleriyle birlikte arka koltuklarda sunulan diz mesafesinde de önemli bir artış sağlandı. Yeni BMW 3 Serisi’nin bagaj kapasitesi ise 480 litreye ulaştı.

En yeni güvenlik sistemleri ile koruma altında.

Yeni BMW 3 Serisi’nde görev alan aktif güvenlik sistemleri de dikkat çekiyor. Fren Fonksiyonlu Kaza ve Yaya Algılama sistemi, Şerit Takip Uyarı Sistemi Yeni BMW 3 Serisi’nde artık standart olarak sunuluyor. Opsiyonel olarak sunulan Profesyonel Sürüş Asistanı kapsamında Stop & Go özelliğine sahip Aktif Hız Sabitleme Sistemi, Direksiyon ve Şerit Kontrol Asistanı, Şerit Değişim Uyarı Sistemi, Yan Çarpışma Koruması, Çapraz Trafik Uyarısı sistemlerine sahip olunabiliyor. Ayrıca yeni nesil BMW Head-Up Display sistemi de opsiyonel olarak tercih edilebiliyor.

Yeni Nesil Sürücü Kokpiti

Yeni BMW 3 Serisi’nde modern ve inovatif sürücü kokpitiyle otomobili yönetmek artık çok daha kolay. Standart olarak sunulan BMW Live Cockpit ile gösterge içi ve orta konsol üstündeki renkli ekranların da boyutları sırasıyla 5.7 inç ve 8.8 inçe çıkarıldı. Opsiyonel olarak tercih edilebilen BMW Live Cockpit Professional ile 12.3 inç genişliğinde tamamen dijital bir göstergeye sahip olunabiliyor.

Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, “Çok kısa bir sürede yüksek bir talep gördü. Bu yıl Temmuz ayından bu yana 750 adetlik satış gerçekleştirdik. Yıl sonuna kadar toplamda 2000 adet Yeni BMW 3 Serisi satışı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Yıl sonu toplam şatış hedefimizse 8500 adet” diye konuştu.

BMW’nin yeni işletim sistemi ile orta konsoldaki ekran dokunarak, iDrive kumandasıyla ya da opsiyonel olarak alınabilen Harekete Duyarlı Komut Sistemi ile de uzaktan kontrol edilebiliyor.

Teknik özellikler

BMW 3 Serisi                                                 7. Nesil   6. Nesil

 

Ölçüler (mm)

 

Uzunluk                                                4.709                   4.633

Genişlik                                                1.827                   1.811

Yükseklik                                              1.435                   1.429

Yerden Yükseklik                                  36                       140

Arka Koltuk Diz Mesafesi                     899                       892

Arka Koltuk Baş Mesafesi                    961                       957

Yüksüz Ağırlık (kg)                                       1.450

Bagaj Hacmi (lt)                                            480

 

Yeni BMW 320i

Silindir Hacmi (cm3)                                                       1.597

Silindir Sayısı                                                                     4

Güç (bg.) / Güç Devir (dev/dak)                                 170 / 5.000-6.500

Tork (Nm) / Tork Devir (dev/dak)                             250 / 2.000-4.700

Azami Hız   (km/s)                                                     232

0-100 km/s Hızlanma (sn)                                         7,7

Şehiriçi Yakıt Tüketimi (l/100 km)                             7,6

Şehir Dışı Yakıt Tüketimi (l/100 km)                         5,1

Ortalama Yakıt Tüketimi (l/100 km)                        6,0

Yakıt Deposu Hacmi (lt)                                          59

Ortalama CO2 Emisyonu (g/km)                            137

 

 

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT