İsteyene benzin isteyene elektrik

0

Shell, benzin istasyonlarında elektrikli şarj istasyonları sunmaya hazırlanıyor. 2019’a kadar, Almanya’da 50 şarj istasyonu Shell benzin istasyonlarına kurulacak. Enerji şirketi Shell, akaryakıt istasyonlarında şarj üniteleri kurmaya hazırlanıyor. 2017 yılında, Shell Hollandalı şarj istasyonu sağlayıcısı New Motion’ı satın almıştı. Markanın Almanya genelinde 2 binden fazla akaryakıt istasyonu bulunuyor. Almanya’nın ardından uygulamanın Avrupa’ya yayılması bekleniyor.

ARAL DA DEVREDE

Ayrıca, Almanya’nın en büyük benzin istasyonu işletmecisi olan 2.400 istasyona sahip Aral, elektrikli otomobiller şarj istasyonu sayısını genişletiyor. Shell’den farklı olarak Aral, ilk pilot istasyonlarını ortakları olmadan, kendi başlarına işletiyor. Almanya Bochum’da, 160 kW şarj gücüne sahip iki hızlı şarj istasyonu açan şirket gerekli durumda bunları 320 kW’a yükseltilebilir. Ayrıca iki adet ilave 22 kW şarj noktası da daha az enerjiye ihtiyaç duyan şart edilebilir hibritler için kullanılıyor.

İSTASYONDA ÖDEME YOK

Akaryakıt istasyonuna gelip aracını şart eden sürücülerin ödeme yapması da ayrı bir yapılanma gerekiyor. Kullanılan elektrik miktarını ölçmek, faturalandırmak daha kapsamlı ve daha teknik bir uygulama olduğundan Almanya’da şu anda istasyonlarda ödeme yapılmıyor. Kullanıcılar çevrimiçi olarak veya doğrudan şarj istasyonunda kaydolabilir ve kredi kartı veya Paypal tarzı sistemler kullanılarak ödeme yapabiliyor.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT