Elektrikli küçük SUV’unu tanıttı

0

Mitsubishi Motors, elektrikli araç yelpazesini genişletme kararı aldı. MITSUBISHI MOTORS 2019 Tokyo Otomobil Fuarı’nda MI-TECH CONCEPT buggy tipi elektrikli SUV konsept otomobilini dünyaya tanıttı, MITSUBISHI MOTORS CORPORATION (MMC), Tokyo’da düzenlenen ve dünya otomotiv sektörünü buluşturan en önemli etkinliklerden biri olan 2019 Tokyo Otomobil Fuarı’nda MI-TECH CONCEPT küçük ölçekli elektrikli SUV konsept otomobil ile MI-TECH CONCEPT ve SUPER HEIGHT K-WAGON CONCEPT Kei otomobili görücüye çıkardı.

MI-TECH CONCEPT otomobilin özellikleriMI-TECH CONCEPT, “her türlü rüzgar ve arazi koşulunda benzersiz sürüş keyfi ve güven sunan küçük plug-in hibrit elektrikli bir SUV” olarak üretildi. Bu konsept otomobil; hafif ve kompakt yeni PHEV aktarma organı, dört motorlu elektrikli 4WD sistemi, ileri sürücü destek ve koruyucu güvenlik teknolojileri ile dolu küçük boyutlu elektrikli bir SUV formatıyla MMC’nin “Drive Your Ambition” marka sloganını yansıtıyor.

“Elektrikli araç yelpazemizi genişleteceğiz”

MMC CEO’su Takao Kato ve COO’su Ashwani Gupta, düzenlenen basın toplantısında araçları tanıtarak MMC’nin elektrifikasyon stratejisini açıkladılar. Kato konuşmasında “Elektrifikasyon teknolojisine, özellikle plug-in hibrit (PHEV) modellere odaklanıyoruz. MMC’nin gelecekte PHEV kategorisinde lider olması için daha fazla varyasyon sunarak ve ittifakın çeşitlilik içeren elektrifikasyon teknolojilerinden yararlanarak elektrikli araç yelpazemizi genişleteceğiz” dedi. Gupta ise, MMC’nin elektrifikasyon teknolojilerinden birini 2022 yılına kadar yeni orta ve kompakt SUV’larda, Kei otomobilde ise yakın gelecekte kullanmayı planladıklarını ekledi.

SUPER HEIGHT K-WAGON CONCEPT

MITSUBISHI MOTORS’un Tokyo’da tanıttığı diğer otomobili olan SUPER HEIGHT K-WAGON CONCEPT ise, daha çok seyahat etmek ve daha uzun mesafelere gitmek isteyen sürücülere hitap eden yeni nesil süper yüksek bir Kei vagon. Süper yüksek bir Kei vagonun geniş hacimli açık yolcu mekanına sahip olan konsept otomobil, bu araç kategorisinde gereken performansı ve işlevselliği MMC SUV’larının benzersiz tadını veren bir tasarımla sunuyor. Güçlü SUV tadı veren bir tasarıma sahip olan araç, sınıfının en iyisi konfor sunuyor ve sofistike bir iç tasarıma sahip.

MITSUBISHI ENGELBERG TOURER

Tokyo Fuarı’nda sergilenen diğer bir araç olan üç sıra koltuklu SUV MITSUBISHI ENGELBERG TOURER, yeni nesil elektrifikasyon teknolojisi ve dört tekerden kontrolün eklenmesiyle MMC’nin Outlander PHEV’de geliştirdiği kendi Çift Motor PHEV aktarma organını ileriye taşıyor.Yüksek kapasiteli sürüş bataryası, aracın ortasında zeminin altında konumlanıyor. Önde ve arkada yüksek çıktılı, yüksek verimli motorlardan oluşan Çift Motor sisteminin kullanıldığı aracın PHEV aktarma organı daha kompakt hale getirilirken yerleşim düzeni de yolcular için daha geniş hacim yaratmak ve üç sıra koltuklu bir paket sunmak amacıyla optimize edildi.

 

 

 

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2020 OTOMOBİLPORT