Birleşmede mutlu son

0

Groupe PSA ve FCA, yeni sürdürülebilir ulaşım döneminde bir dünya lideri yaratmak için güçlerini birleştirmeyi planlıyor. Yapılan açıklamada,” Görüşmeler, yüzde 50 Groupe PSA hissesine ve yüzde 50 FCA hissesine sahip, küresel ölçek ve kaynaklarla yeni bir ortak girişimin oluşmasını sağladı. Bağlanabilirlik, elektrikliye geçiş, paylaşım ve otonom sürüş de dahil olmak üzere hızla değişen bir dünyada bu yeni ortak girişim inovasyonu teşvik etmek ve bu zorlukları hız ve sermaye verimliliği ile karşılamak için güçlü küresel Ar-Ge ayak izi ve ekosisteminden yararlanacak. Ortak girişim, yıllık satış adetleri bakımından en büyük 4. küresel OEM’i yaratacak (8,7 milyon araç). Ortak girişim FCA’nın Kuzey Amerika ve Latin Amerika’daki gücü ve Groupe PSA’nın Avrupa’daki gücünden oluşan sinerji ile faaliyet göstereceği pazarlarda en yüksek marjlara ulaşacak.

PSA patronu Carlos Tavares

Ortak girişimle grup; lüks, premium, büyük hacimli binek otomobil, SUV ve kamyon ve hafif ticari araç pazarlarındaki ilgili markalarla güçlerini birleştirerek daha güçlü olacak. Ortak girişim; yeni sürdürülebilirlik çağını şekillendiren; elektrikli güç ve aktarma organları, otonom sürüş ve dijital bağlantı gibi teknolojiler konusunda şirketlerin kapsamlı ve gelişen becerilerini bir araya getirecek. Ortak girişim herhangi bir tesis kapatmadan yıllık yaklaşık 3,7 milyar Euro işlem gerçekleştirecek. Üst düzey karma yönetim ekibi geçmiş dönemlerde OEM alanındaki başarılarıyla ortak girişim için yeni değerler yaratacak. Hollandalı ana şirketin kurulu dengeli bir temsile ve bağımsız yönetim kurulu çoğunluğuna sahip olacak. John Elkann Başkan ve Carlos Tavares ise CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapacak.

 

Londa ve Rueil Malmaison 31 Ekim 2019. Peugeot S.A. Denetleme Kurulu ve Fiat Chrysler Automobiles N.V (“FCA”) (NYSE: FCAU/MTA: FCA) Yönetim kurulu oybirliğiyle yüzde 50/50 hisse ile bir ortak girişim kurmaya karar verdi. Her iki kurul da, önümüzdeki haftalarda bağlayıcı mutabakata varmak için görüşmeleri tamamlamak üzere kendi ekiplerine görev verdi.

Groupe PSA ve FCA işletmelerini birleştirme planı iki şirketin üst düzey yönetimlerinin yoğun görüşmeleri sonucu oluştu. Her iki taraf da fırsatları başarılı bir şekilde değerlendirmek ve yeni ulaşım çağının zorluklarını etkin bir şekilde yönetmek ve bir endüstri lideri yaratmak için güç birliğinin mantıklı ve cesur bir hamle olduğu konusunda hemfikir.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT