Yerli Seyit görücüye çıkıyor

0

Anadolu Isuzu yeni markası Anadolu Savunma ile IDEF Fuarı’nda Seyit aracının tanıtımını gerçekleştirecek. Anadolu Isuzu, birikimini ve iddiasını, “Anadolu Savunma” markası ile savunma sanayisine taşıyor. “Anadolu Savunma” markası ile geliştirdiği, askeri kullanıma yönelik ağır kamyonlarla IDEF 2019’a katılacak olan Anadolu Isuzu, fuarda; 8×8 tank taşıyıcı araç, 8×8 taktik tekerlekli araç ve 4×4 taktik tekerlekli araç modellerinin tanıtımını gerçekleştirecek.

Anadolu Isuzu, ticari araç üretimindeki ve Ar-Ge çalışmalarındaki gücünü, “Anadolu Savunma” markası ile savunma sanayisine de taşıyor. Anadolu Isuzu’nun Ar-Ge Merkezi’nde, Türk mühendisleri tarafından IDEF 2019’a Anadolu Savunma markası ile kendi standında Seyit ismini taşıyan 8×8 tank taşıyıcı araç, 8×8 taktik tekerlekli araç ve 4×4 taktik tekerlekli araç modellerini sergileyen Anadolu Isuzu’nun alt yapısını sağladığı 8×8 kurtarıcı araçta MPG standında sergilenmektedir. Anadolu Isuzu yüksek performanslı askeri araçlarıyla sadece yurt içinde değil yurt dışında da önemli bir pazar payı elde etmeyi hedefliyor.

Fuarda Seyit araçlarının lansmanını yapmaya hazırlanan Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, savunma sanayisine yönelik geliştirdikleri yeni ürün ailesi ile ilgili şunları söylüyor: “Zırhlı pick-up ve zırhlı midibüs üretimlerimizle yıllardır hizmet verdiğimiz savunma sektörü, bizi çok iyi tanıyor. Şimdi, Anadolu Savunma markası altında Seyit ürün ailesine ait araçlarımızla sektöre verdiğimiz hizmetleri daha üst sınıflara doğru genişletiyor ve yerlilik odağımızla bunu ağır kamyonlara da taşıyoruz.

Ar-Ge merkezimizde yürüttüğümüz çalışmalarla ortaya; yüksek performanslı, güvenilir, idamesi kolay ve maliyet-etkin bir ürün ailesi koyduk. Yerli ve milli Seyit ürün ailemiz, en başta, standartları çok yüksek bir kullanıcı olan Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere, birçok ülkenin silahlı kuvvetinin, tam da aradığı araçlardan oluşuyor. Bu nedenle ürün ailemizin büyük bir ilgi göreceğinden şüphemiz yok.”

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT