Türkiye’ye ihtiyacımız büyük

0

Citroen CEO’su Linda Jackson, geçen hafta Sapanca’da gerçekleştirilen Yeni Citroen C5 Aircross’un lansmanı için Türkiye’ye geldi. Toplantıda önemli açıklamalarda bulunan Jackson, Türkiye’nin marka için önemine vurgu yaparak, “Citroen olarak 2021 yılında tüm dünyada 1.5 milyon adetlik satış hedefi koyduk. Bunu da Avrupa’daki satışları iyileştirerek ve pazar payını yüzde 5’in üzerine çıkararak yapacağız. Türkiye’nin bu noktada önemli bir rolü olacak. Avrupa’da büyüyebilmek için Türkiye’ye çok ihtiyacımız var” diye konuştu.

DESTEK TAM

Citroen CEO’su Linda Jackson,

Avrupa’da en önemli pazarlardan biri olarak gördükleri Türkiye’ye her türlü desteği vermeye hazır olduklarının altını çizen Jackson, şöyle devam etti: “Son dönemde Türkiye’ye model tedarikinde yetersiz kaldığımızın farkındayız. Citroen Türkiye yöneticileri yeni model konusunda bizi sıkıştırıyor. Türkiye’yi çok önemsediğimiz için teslimat problemlerini çözmek konusunda elimizden geleni yapıyoruz. Yüzde 180 arkanızdayız!”

BAYİLER VE SATIŞLAR ARTACAK

PSA Groupe Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille

PSA Groupe Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille de toplantıda açıklamalarda bulunarak, önümüzdeki yıl tüm modellerin hibrit ve elektrikli versiyonlarının da piyasaya sunulacağını, 2025’te ise tüm modellerin elektrikli olacağını söyledi. Bayi yatırımlarının da artacağını belirten Cornuaille, “Yeni bayiler açacağız. Konsept bayilerle müşterilerimize ev ortamı sunacağız. Citroen, Peugeot ve Opel’in de yer aldığı üçlü bayiler 2020’de hayata geçecek” dedi. Cornuaille, yıl sonu pazar beklentilerine de değinerek, “Birçok markanın aksine yıl sonunu için karamsar değiliz. Pazarda toparlanma başlıyor. Son aylarda satışlarda hareketlilik bekliyoruz. 300 bin adetlerin konuşulduğu pazarda biz sürpriz adetler bekliyoruz” dedi.

204 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Citroën, Yeni C5 Aircross SUV Türkiye pazarına sunuldu. Markanın tasarım dilini devam ettiren model “Yeni Nesil SUV” olarak Citroën ürün gamının tepe noktasını oluşturuyor. Yeni Citroën C5 Aircross SUV tasarımının yanı sıra; gelişmiş sürüş destek sistemleri, Advanced Comfort® teknolojisi ve zengin kişiselleştirme çözümleriyle de dikkat çekiyor.Yeni Citroën C5 Aircross SUV yüksek verimlilik seviyesine sahip iki motor seçeneği ile yollara çıkıyor;1.5 BlueHDi dizel motor 130 HP, 1.6 PureTech benzinli motor ise 180 HP güç üretirken her iki motor da yeni EAT8 tam otomatik şanzıman ile satışa sunuluyor. Başlangıç fiyatı ise 204 bin lira olan yeni Citroen C5 Aircross’un önümüzdeki yıl hibrit versiyonu da gelecek.

 

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT