SUV’ları kıskandıracak ticari bayilerde

0

Markanın en güncel tasarım diline sadık görünümüyle dikkat çeken Yeni Peugeot RIFTER, 100 ve 130 beygir gücündeki iki dizel motor, 5 ileri düz, 6 ileri düz ve 8 ileri Tam Otomatik EAT8 şanzımanları ile Türkiye’de satışa sunuldu.

İKİ DİZEL MOTORU VAR

Önden bakıldığında markanın güncel tasarım dili ve diğer SUV kardeşlerine gönderme yapan tasarımıyla dikkat çeken Rifter, arka kısmıyla ait olduğu hafif ticari araç sınıfını yansıtıyor. Geniş iç mekanı, yerden 180 mm yüksek yapısıyla Rifter, hafif arazi koşullarında da sorunsuz ilerleyecek bir araç. Peugeot Rifter ülkemiz pazarına 1.6 lt 100 beygir ve 1.5 lt 130 beygirlik iki farklı dizel motorla ithal ediliyor. 8 ileri tam otomatik şanzıman isteğe bağlı olarak alınabiliyor.

KAMPANYASIYLA GELDİ

Active, Allure ve GT Line olmak üzere üç farklı donanım paketine sahip Peugeot Rifter, sunduğu yeni donanımlarla bu sınıfa son derece iddialı bir giriş yapıyor. Aracın baz modelinin fiyatı 114 bin TL’den başlarken, en üst donanım paketi GT’de fiyat 155 bin TL’ye yükseliyor. Ayrıca tanıtıma özel olarak yeni model 50 bin TL’ye 12 ay için sıfır faiz kampanyasıyla birlikte satılıyor.

PAZAR 520 BİN HEDEF YÜZDE 5 PAZAR PAYI

Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç

Pazar hedeflerini açıklayan Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, “Peugeot olarak birçok markadan daha iyimser bir yaklaşımla 2019’da toplam pazarın 520 bin adetle kapanacağını öngörüyoruz. Peugeot olarak ise 26 bin 500 satış hedefimiz var. Peugeot profesyonel yapılanmamız, bu yıl gündemimizdeki en önemli konulardan bir. Ayrıca Okul servis araçları konusunda atağa geçeceğiz” dedi.

 

SINIFINDA İDDİALI

Peugeot Türkiye Pazarlama Direktörü Mehmet Akın

Yeni Rifter ile iddialı bir giriş yaptıklarını vurgulayan Peugeot Türkiye Pazarlama Direktörü Mehmet Akın ‘Ötesi yok, dahası çok’ sloganı ile yeni Rifter’ı pazara sunduklarını belirterek, “Rifter kendi segementinde tüm ihtiyaçları karşılıyor, ama daha fazlasını sunarak yeni ihtiyaçları da karşılıyor. Bu sınıfta yepyeni bir üst segment yaratacağız. SUV pazarındaki benzer bir başarıyı ticari araç pazarında da hedefliyoruz” açıklaması yaptı.

İddialı, özgün, güçlü ve kompakt dış tasarım

Peugeot ürün gamının özgün ve etkileyici bir isme sahip en yeni üyesi Yeni Peugeot RIFTER, farklı bir dünyaya ve kullanım şekline davet ediyor. Peugeot, Yeni RIFTER ile segmentinde devrim yaratıyor. Markaya özgü karakteristik değerleri korumaya devam eden Yeni Peugeot RIFTER, Peugeot ürün gamının tasarım anlayışına sadık bir görünüm sergilerken, aynı zamanda güçlü ve dinamik duruşuyla markanın tasarım dilini geleceğe taşıyor. Yeni Peugeot RIFTER’ın modern ve güçlü ön tasarımı, güncel Peugeot ürün gamında olduğu gibi Aslan logosunu dikey konumlu ön ızgaranın ortasında konumlandırıyor. Aslan pençesinden esinlenilen tasarım, ön farların orta kısmında LED imzası ile bütünleşiyor.

Peugeot i-Cockpit® ile yalın, modern ve çekici bir iç mekan

Yeni Peugeot RIFTER, pazarda benzersiz ve tamamen yenilikçi bir kokpit tasarımıyla yollara çıkıyor. Yeni kokpit Peugeot RIFTER’ın marka ile olan bağını güçlendiriyor. Bünyesinde en gelişmiş teknolojileri barındıran Peugeot i-Cockpit®, kabin içine modern ve teknolojik bir görünüm kazandırmakla kalmıyor, aynı zamanda sürücünün kullanım ergonomisini de destekliyor. Peugeot i-Cockpit® ilk kez kullanıma sunulduğu günden bu yana dört milyonun üzerinde kullanıcı tarafından tercih edildi. İki kenarı düz kompakt boyutlu direksiyon simidi, sürücünün doğrudan görüş alanında bulunan 8 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekran ve krom çerçeveyle kalite algısı artırılan yükseltilmiş gösterge paneli olmak üzere birbirini tamamlayan farklı donanımların birleşiminden oluşan Peugeot i-Cockpit® benzersiz bir sürüş deneyimi sunuyor.

Yüksek verimlilik seviyesine sahip motorlar

Yeni Peugeot RIFTER, CO2 emisyon salım değerini ve yakıt tüketimini düşürmek üzere optimize edilen yüksek verimlilik seviyesine sahip motorlarla yollara çıkıyor. Euro 6.c emisyon normunu karşılayan motorlar gelecekte devreye alınacak olan WLTC normunu şimdiden yerine getirecek şekilde ayarlandı. Dizel BlueHDi motorlar 2 farklı güç seçeneği ile satışa sunuluyor. Giriş seviyesi olarak sunulan 1.6 BlueHDi 100hp, 5 ileri şanzıman ile kombine ediliyor. Ürün gamında daha üstte konumlanan BlueHDi 130hp S&S motor ise standart olarak 6 vitesli manuel şanzımanla kombine edilirken isteğe bağlı olarak 8 kademeli tam otomatik şanzıman EAT8 ile donatılabiliyor. Ayrıca tüm dizel motor seçenekleri partikül filtresi ve seçici katalitik indirgeme sistemiyle donatılıyor. Bu sistem motor çalışır çalışmaz emisyon değerlerini düşürmek üzere devreye girerken partikül filtresi katkısına ihtiyaç duymuyor.

Yeni Peugeot RIFTER rakiplerinden farklılaşan Peugeot i-Cockpit®, anahtarsız giriş, Zenith cam tavan, elektrikli arka camlar, açılır arka kapı camı, ekstra saklama gözleri, advanced grip kontrol, LED gündüz led farları, yokuş iniş destek sistemi, adaptif hız sabitleme ve ileri sürüş destek sistemleri gibi özellikleri ile kendi segmentinde yeni bir üst segment yaratıyor.

En ileri teknolojiler

Yeni Peugeot RIFTER, günlük yaşamın gereklerini yerine getirmek üzere markanın en güncel teknolojileriyle yollara çıkıyor. Son derece kapsamlı teknolojik ekipmanlar donanım seviyesine bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Geleneksel el freninin yerini alan Elektrikli Park Freni ile kazanılan alan, saklama alanı olarak değerlendiriliyor. Adaptif Hız Sabitleme Sistemi, belirlenen mesafeden öndeki aracı takip etmeye imkan tanırken, 8 kademeli Tam Otomatik Vites kutusuyla sistem tamamen durma özelliği ile sürüş güvenliğini daha da artırıyor. Kapsamı genişletilen Aktif Trafik Levhası Tanımlama Sistemi, hız levhalarını da algılarken aracın hızını, algılanan hız limitine göre ayarlayabiliyor. Aktif Şerit Takip Sistemi, sürücünün reaksiyon göstermemesi halinde devreye girerek aracı tekrar şeridine sokuyor. Sürücü Yorgunluk Uyarı Sistemi, yorgun olduğunu tespit etmesi halinde sürücüyü görsel ve işitsel olarak uyarırken, Aktif Güvenlik Freni olası bir çarpışma halinde devreye giriyor. Akıllı Far Asistanı, kısa ve uzun farların otomatik olarak devreye girmesini sağlıyor. Visiopark 180° Geri Görüş Kamerası, 180 derecelik geniş bir açıyla arkayı gösterirken ayrıca aracın kuş bakışı görünümünü veya bir engele yaklaşıldığında görüntüyü büyütme imkanı da sunuyor. Kör Nokta Uyarı Sistemi, kör noktada bir aracın olması halinde sürücüyü görsel olarak uyarırken Anahtarsız Giriş Sistemi de anahtar arama karmaşasını ortadan kaldırıyor.

2002 yılında ilk kez kullanıma sunulan ve çok beğenilen Zénith® tavan daha çekici bir yaşam alanı sağlamak üzere nesiller boyunca gelişmeye devam ediyor. Elektrikli güneş perdesi ile desteklenen tek parça sunroof, 14 litre saklama hacmine sahip yarı şeffaf kemer de kabin içi fonksiyonelliği destekliyor. Ayıca 60 litre saklama alanı sunan ve tavandaki saklama alanına ikinci koltuk sırası veya bagajdan ulaşılabiliyor. LED ambiyans aydınlatması kabin içerisindeki modern hissi destekliyor.

Sürücü ve beraberindeki yolcular; orta konsol, ön baş üstü, kapı panelleri ve hatta birinci ve ikinci koltuk sırasının zemininde olmak üzere erişimi kolay bir dizi saklama alanından yararlanabiliyorlar. Yenilikçi bir çözümle tavan döşemesine entegre edilen ön yolcu hava yastığı; kapalı, soğutmalı, yüksek kapasiteli bir saklama alanı yaratılmasına imkan sağlıyor. Bu sayede donanım paketine bağlı olarak 186 litreye varan, bu sınıfta daha önce görülmemiş bir saklama alanı sunulabiliyor.

Günlük kullanım kolaylığı

Geliştirilen yan sürgülü kapılar daha geniş eşiği ile kabin içine erişimi kolaylaştırıyor. Rayların yeni mimarisi omuz seviyesindeki alanı daha ferah tutarken aynı zamanda görsel açıdan da ferahlık sağlıyor. Bu sınıfta benzersiz bir özellik olarak sunulan bagaj kapağından bağımsız açılan arka cam, bagaj kapağını açmadan bagaja kolay bir erişim sunuyor.

 

 

 

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT