Renault Kadjar’da sihirli dokunuşlar

0

Renault dünya çapında çok satan kompakt SUV’u Kadjar’ı gençleştirme operasyonuna tabii tuttu. Üç yıl içinde globalde 450 bin adetten fazla satılan başarılı model iç ve dış tasarımdan küçük iyileştirmeler ve motorlarındaki iyileştirmelerle 2019’dan itibaren satışa sunulacak.

Renault’un global ölçekte çok satan başarılı SUV’u Kadjar, 3 yıl içinde 450 bin adet gibi önemli bir satış başarısı yakaladı. Fransız üretici yaptığı yeni makyaj operasyonuyla  Kadjar’ın başarısını daha da ileriye taşımayı planlıyor.

Yeni ve daha da büyütülen ızgara, yoğunlaşan krom kullanımı, değişen tamponlar, önde C şeklinde yanan gündüz farları gücü 20 beygire kadar artan Euro6d çevreci motor ve aileye eklenen 4 tekerlekten çekişli bir versiyon makyaj sonrasındaki en büyük yenilikler olarak dikkat çekiyor. Kadjar’ın özelliklerine bağlı olarak yeni 17 veya 19 inç alaşım jantlara ek olarak, seçilebilecek üç yeni renk seçeneği de makyajlı versiyonda sunulacak: “Ural Yeşil”, “Demir Mavisi” ve “Yayla Gri” Yılbaşında tanıtılan yeni motorlarlardan 1.3 lt benzinli motorun 140 ve 160 beygirlik versiyonları olurken, DCi 115 önceki dizel motordan 5 beygir daha fazla gücü kullanıma sunacak.

Yeni versiyonda “All Mode 4×4” çekiş sistemi de ilk kez sunuluyor. Avrupa’da sadece üst donanım “Bose Edition” da bulunan 150 beygirlik motorda sunulan 4×4 çekiş özelliği sadece manuel şanzımanla alınabilecek.

Daha geniş ızgara, C formlu gündüz formları ve arka LED stoplar makyajın en fazla dikkat çektiği bölümlerden. Ürün gamına yeni 1.3 lt benzinli motor eklenirken, dizel motorlar da elden geçirilmiş.

Kadjar ile birlikte Renault, navigasyon, radyo ve araç fonksiyonları için 7 inçlik dokunmatik ekranı yeniden tasarladı ve açma / kapama, ev veya ses kontrolü gibi işlevleri kullanıcı arayüzüne taşıdı. Aracın iç mekanında koltuk kumaşları ve dolgu malzemelerinde de yenilikler yapılmış.

Aracın navigasyon, radyo ve araç fonksiyonları için 7 inçlik dokunmatik ekranı ve kullanıcı arayüzü için açma / kapama, ev veya ses kontrolü gibi fonksiyonları yeniden tasarladı.Apple Carplay ve Android Auto çifti akıllı telefonların kullanımı kolaylaştırıldı.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT