Peugeot’nun teknesi teslime hazır

0

Peugeot Design Lab ve Latitude 46, Tofinou 9.7 yelkenli teknesinin tasarımı için güçlerini birleştirdi. Latitude 46 tersanesi, Peugeot Design Lab ve mimar Michele Molino’yu yeni lüks yelkenli teknelerine neo-klasik bir tasarım kazandırmak üzere işbirliğine davet etti. Peugeot Design Lab tasarımcıları kaptan köşkünü birlikte tasarladılar. Bireysel ve mürettebatlı kullanım için tasarlanan yelkenlinin kaptan köşkü, kaptanın hareket alanını rahatlatıyor. Kokpitin ergonomik tasarımı tekneye hâkim olmak için ideal bir yapı sunuyor. 9.75 metre uzunluğundaki Tofinou 9.7 günlük geziler için geliştirildi. İlk iki yelkenli Haziran 2019’da La Rochelle’de teslim edilecek.

Latitude 46, Peugeot Design Lab ile işbirliği yaptı

Latitude 46 tersanesinin tasarım ofisi, Tofinou serisinin ruhunu koruyarak yeni yelkenlinin stilini modernize etmek ve canlandırmak için mimar Michele Molino ve Peugeot’yu işbirliğine davet etti. Tofinou’nun karakteristik tasarım unsuru olarak zarif, şık ve klasik çizgiler dikkat çekerken tasarım; vernikli maun, paslanmaz çelik ve krom gibi kaliteli ve asil malzemelerle tamamlanıyor.

Latitude 46 tersanesinin Direktörü Christian Iscovici yapmış olduğu değerlendirmede: “Tekne temel tasarımını, kontrollü bir yönlendirme deneyimi vaad eden daha güçlü ve daha geniş bir gövde tasarlayan mimar Michele Molino’ya teslim ettik. Yeni tasarım kaptan köşkünü yeniden tasarlama imkânı tanıdı. Modern tasarımdan ödün vermeden ergonomiyi ve gemideki yaşam kalitesini artırmak üzere Peugeot Design Lab ile birlikte çalıştık.” dedi.

Latitude 46, marka ve endüstriyel tasarım uzmanlığı nedeniyle Peugeot Design Lab’i tercih etti. Stüdyonun tasarımcıları 2017 yılında Sea Drive Concept’in kokpiti ve 2012 yılında da Concept Yacht (30 metrelik yelkenli tekne) çalışması olmak üzere daha önce yelken sektörüne yönelik benzersiz çalışmalar hayata geçirdiler.

Peugeot Design Lab, Tofinou 9.7 yelkenli teknesinin kaptan köşkünü çiziyor

Peugeot tasarımcıları akıcı çizgilere sahip, yalın ve çekici bir kaptan köşkü çizgisi hayata geçirdi. Sade ve zarif tasarımlı yüzeyler, keskin ve dinamik detaylarla yeni nesil bir ruh kazanıyor.

Tofinou 9.7’deki yeni ekipmanlar, yönlendirme ergonomisi kadar teknedeki hareketlerin akıcılığını sağlamak için tasarıma entegre edildi. Kokpit, dümen sahibine bakan ve su sıçramalarına karşı korunan iki adet dokunmatik ekran tarafından domine ediliyor. Vinç de dahil olmak üzere tüm kontroller kullanıcının elinin altında. Siyah lake ve maun detaylarla süslenmiş kabinin tavan tasarımı şık ve modern bir görünüm sergiliyor. Geniş gövde sayesinde arka güverte geniş bir açıyla denize bakıyor.

İlk iki Tofinou 9.7 yelkenli Haziran ayında La Rochelle’de sahiplerine teslim edilecek. Yeni tekneler; sabitlenebilen, dönebilen veya kaldırılabilen omurga sistemi sayesinde tüm su kütlelerine uyum sağlıyor. Teknelerin ilk gösterimi 18-23 Eylül tarihlerinde La Rochelle’deki Grand Pavois Show’da gerçekleşecek ve tekneler daha sonra 7-15 Aralık tarihleri arasında Paris Uluslararası Boat Show’da sergilenecek.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT