Otomotivden “şaka” gibi yeni teknolojiler

0

Rüzgar enerjisiyle çalışan, görünmez olan, manyetik çekim gücüne sahip, gövdesi havayastıklarıyla korunan otomobil haberleri büyük ilgiyle okudu. Ancak hepsi zekice hazırlanmış 1 Nisan şakaları olarak çok konuşuldu. Bu yılki şakaların en dikkat çekicileri, tek dokunuşla renk değiştiren Skoda Fabia ve 2.4 metrelik VW Caddy Maxi Mini oldu.

BUKELAMUN TEKNOLOJİSİ

Bir dokunuşla rengi tümüyle değişen otomobil. Hem de küçük bir bedel ödeyerek bu yeni sisteme sahip olmak mümkün. İlk bakışta heyecanlandıran bir gelişme gibi görünse de bülten ne yazık ki 1 Nisan şakası. Yolda ekran üzerinden tek dokunuşla rengi değişebilen Skoda Fabia, muzip ve zeki iletişimcilerin bu yılki 1 Nisan şakalarından biri olarak kayıtlara geçti.

2.4 METRELİK MİNİ VW CADDY

Yılın ilgi çeken diğer bir şakası da VW’den geldi. Şehir içindeki ofisler için hazırlanmış, sadece 2.4 metre uzunluğunda, kentsel çözümler için geliştirilen Caddy Maxi Mini. Her yere park edebiliyor, kullanması çok kolay. Fotoğraflar üzerinde epey çalışılmış. Hoş bir araç olsa da ne yazık ki 1 Nisan şakasından öteye gidemiyor güzel aracımız.

BMW PICK-UP ÜRETTİ
Otomobilport.com.tr.BMW-M3-Pickup2011 yılında BMW, en hızlı modellerinden olan M3’ün 414 beygir gücünde V8 motora sahip özel bir pick-up modelini ürettiğini medyaya basın bülteni olarak servis etti. Araç o kadar etkileyici oldu ki, BMW tutkunları ne zaman üretileceğini bile sormaya başladı.

KENDİNİ ŞARJ EDEN SEAT

2009 yılında çatısına rüzgar türbini monte edilen modelini duyurdu. 24 beygir gücündeki elektrik motoru bu sayede şarj edilip, hiç yakıt tüketmeden yol alabiliyordu. Aslında güzel fikir, tek sorun teknik olarak günümüzde mümkün değil..

RÜZGAR GÜÇLÜ KIA

Otomobilport.com.tr.KIA.rüzgar.gücü.şaka
2009 yılında Kia, Soul modelinin yakıt ekonomisi için rüzgar gücünü kullanan bir versiyonunu ürettiğini basına duyurdu. Ön ve arka kısmında açılır kapaklar bulunan aracın rüzgarı kullandığı açıklandı. Etkileyici otomobil basında epey yer buldu.

MANYETİK ENERJİYLE YOL ALAN BMW

2009 yılında son derece kurumsal şekilde hazırlanmış basın bülteniyle BMW en yeni teknolojisini basına duyurdu: Manyetik çekim gücü. Bültende, BMW sürücüsü öndeki araca yaklaştığı zaman bir düğmeye basarak manyetik çekim gücü teknolojisi sayesinde yakıt ekonomisi yapıyordu.

HYUNDAI I10 YENİ PAPAMOBİL OLDU

Hyundai İngiltere’de hazırladığı basın bülteniyle Papa’nın artık makam aracı olarak markanın en küçük otomobili i10’u tercih ettiğini açıkladı. Haber birçok yayın organında geniş yer buldu.

GÖRÜNMEYEN SEAT YAPILDI

2008 yılında basına servis ettiği haber bülteninde James Bond filmlerindeki görünmez otomobil teknolojini gerçeğe dönüştürdüğünü duyurdu. Elektro yansıtıcı kaplamalara sahip otomobil park edildiğinde bile görülemediği duyuruldu.

VOLVO’DAN GÖVDESİ HAVAYASTIKLI OTOMOBİL

Volvo kurumsal iletişim departmanı, markanın yeni teknolojisi gövde havayastığını duyurdu. Kazalarda zarar görmemesi için otomobilin tüm yüzeyi havayastığıyla kaplanmıştı. Ön camı görünmeyecek şekilde kullanılan ve güvenlikte çığır açtığı belirtilen basın bülteni son derece gerçekçi hazırlanmıştı.

GÖZLÜK CAMLI SUZUKI

 

1 Nisan 2015’te Suzuki sürücünün gözlük camlarını kaldırdığını duyurdu. Ön cam sürücünün gözlük numarasına göre sipariş edilebiliyordu.

510 BEYGİRLİK SPRINTER AMG

 

Mercedes Sprinter nihayet bir AMG modelini üreteceğini duyurdu. Sprinter 63S AMG GT 4.0-litre V8  510 beygir ve tork 698 Nm’a sahip.motorla üretilecekti.

OPELDEN HAZIR DÖNER ARACI

 

Opel Vivaro’nun fabrika çıkışı döner aracı “Dönnerstand “ tanıtıldı. Aslında Opel farkında olmasa da bu aracın köfte ve kokoreç versiyonları Türkiye’de zaten dolaşıyor…

SKODA TEKNE ÜRETTİ

Skoda’nın ilk ürettiği tekne, 10 metre boyundaki VisioSea basında kendine epey yer buldu.

 

AUDI’DEN JAPONLARA ÖZEL DONANIM
Otomobilport.com.tr.1nisan.japonlaraozel.audi.

 

Audi Japonya pazarı için özel donanım seçeneği sunmaya başladı, A8 modelinde pirinç pişirme aparatı.

1 Nisan 2014’te Nissan 370 Z Limuzin tanıtıldı.

 

KİŞİYE ÖZEL KORNA OLUR MU? 1 Nisansa olur

 

1 Nisan 2014: Peugeot artık tüm modellerde kişiselleştirilmiş korna seçeneği sunmaya başladı.0606

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT