Mitsubishi’den fuarda Alp esintisi

0

Mitsubishi’nin 89. Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı yeni nesil crossover MITSUBISHI ENGELBERG TOURER aracı, elektrikli hareket ve tüm tekerlerden kontrol teknolojileriyle SUV cazibesini yeni bir düzeye taşıyor. Mitsubishi Fuar’da ayrıca kullanıcıların otomobilleri ve evleri arasında ortak elektrik üretip depolamasına imkan veren yeni enerji ekosistemi DENDO DRIVE HOUSE (DDH) tanıtımını da gerçekleştirdi.

Mitsubishi Motors Corporation (MMC), yeni nesil crossover MITSUBISHI ENGELBERG TOURER aracını 5-17 Mart tarihlerinde düzenlenecek 89. Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda dünyaya tanıtacak. MITSUBISHI ENGELBERG TOURER, MMC’nin kendi geliştirdiği elektrikli hareket ve tüm tekerlerden kontrol teknolojileriyle SUV cazibesini yeni bir düzeye taşıyacak.

MMC ayrıca kullanıcıların otomobilleri ve evleri arasında ortak elektrik üretip depolamasına imkan vererek elektrikli araçların değerini arttıran yeni enerji ekosistemi DENDO DRIVE HOUSE (DDH) tanıtımını da gerçekleştirecek. MMC bayilerinden EV/PHEV satın alan müşterilere sunulan DDH, V2H (Vehicle to Home, Araçtan Eve) tabanlı bir ev sistemi olarak Avrupa ve Japonya’da 2019’da kullanıma girecek.

MITSUBISHI ENGELBERG TOURER

Konsept

Mitsubishi Engelberg Tourer ismini İsviçre’nin orta kesiminde bulunan muhteşem manzarası, bakımlı pistleri, kayak ve snowboard tutkunlarına pist dışı yamaçlarında sunduğu maceralarla dünya çapında ün kazanmış olan Engelberg kayak merkezinden alıyor. MITSUBISHI ENGELBERG TOURER çift motorlu, dört çeker (4WD) bir şebekeden şarjlı hibrid elektrikli bir araç (PHEV). Engelberg Tourer adına yakışır şekilde, yüksek performansıyla sürücülerin her hava ve yol koşulunda güvenli ve zevkli yolculuklar yapması için tasarlandı. PHEV’lerin ortak özelliği olan uzun menzille birleştiğinde, şarj altyapısı bulunmayan yerlere bile seyahat etmeyi çok kolaylaştırıyor. Akıllı tasarımıyla yolcu kapasitesinin yanı sıra bagaj hacmi de sunan araç, sürücünün ve yolcuların merak duygusunu kışkırtıyor ve onları daha önce hiç yaşamadıkları bir deneyime çağırıyor.

MAKYAJLI ASX DE FUARDA

Avrupa pazarında, Mitsubishi ASX gelecekte 150 beygirlik 2.0 litre benzinli motorla çalıştırılacak ve mevcut 1.6 litre benzinli motorun yerini 117 beygir gücüyle alacak. Ancak yüksek vergi oranları yüzünden bu motorun Türkiye’ye gelmesi planlanmıyor.

 

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT