Lüks hibritlerin efendisi olacak

0

Dünyanın en geniş hibrit ürün gamına sahip Lexus markası, lüks hibrit modeli CT 200h’nin Türkiye satışlarına başladı. CT ile birlikte LS, RC, GS, IS, RX ve NX’in hibrit versiyonlarını da Türkiye pazarına sunan premium marka, 60’a yakın noktadaki geniş servis ağı ve Geri Alım Garantisi gibi hizmetlerle iddiasını artırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıldan itibaren modelleri ve sunduğu ayrıcalıklı hizmet anlayışı ile Türkiye pazarında yerini alan Lexus, şimdi de tüm modellerinin hibrit versiyonunu sunarak farkını ortaya koymaya devam ediyor. Avrupa’da 17 markanın 77 modeliyle rekabet içinde bulunduğu hibrit pazarında, 7 hibrit otomobiliyle güçlü bir şekilde yer alan Lexus, bu modellerden 7’sinin de Türkiye pazarında satışını başlatıyor.

Türkiye’de satışa sunulan her modelinin bir hibrit versiyonunu tüketicileriyle buluşturan Lexus’un, hibrit teşvikiyle birlikte birçok modeli, yüzde 24’e varan oranlarda avantajla satışa sunuluyor. Lüks kompakt hibrit modeli CT 200h, 59 bin 466 TL’ye varan teşvik avantajı ile Türkiye pazarına giriş yaparken, Lexus’un hibrit teşviğinden yararlanan diğer modelleri NX300h 24 bin Euro, sedan modelleri GS 300h 28 bin ve IS 300h modeli de 25 bin Euro’ya varan avantajlar ile satın alınabiliyor.

Bozkurt: “ÖTV Teşviği Büyük Fiyat Avantajı Getiriyor”

Ali Haydar Bozkurt

Türkiye pazarında satışına başlanan yeni model CT’nin 59 bin 466 TL’ye varan ÖTV teşviğinden faydalanacak olması nedeniyle, çok fazla ilgi göreceğine inandıklarını söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Ali Haydar Bozkurt, “Temmuz itibariyle satışına başladığımız yeni modelimiz CT’yi ilk olarak İstanbul Autoshow’da sergilemiştik. CT bizim iddialı modellerimizden biri, müşterilerimiz bu modelle markamıza artık çok daha kolay erişebilecekler. Bu sayede Lexus lüksünü ve hibrit teknolojisini daha kompakt boyutlara sahip bir otomobilde yaşamak mümkün olacak. Sahip olduğu özelliklerle rakiplerinden ayrılan CT modelinin, Türkiye’de büyük bir beğeni toplayacağını ve markamızın görünürlüğüne katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

“Lexus, Tüm Modellerinde Hibrit Motor Seçeneği Sunan Tek Marka”

ÖTV desteği sayesinde 1.8 lt motorlu hibrit CT200h, 158 bin TL’den başlayan fiyatıyla en ulaşılabilir Lexus unvanını da kazandı.

Hibrit teknolojisinin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de öneminin gün geçtikçe arttığına dikkat çeken Bozkurt, “Türkiye’de çok yeni bir marka olmamıza rağmen, lüks araç segmentine geniş bir ürün gamı ile giriş yaptık. Şimdi, tüm modellerin hibrit versiyonlarını da getirerek, model çeşitliliğimizi artırdık. Bu sayede SUV modelinden, spor modele ve lüks sedan modellerine kadar her alanda hibrit keyfini ve avantajlarını Lexus kullanıcıları da yaşamaya başlayacaklar” şeklinde konuştu.

Lexus’tan Geri Alım Garantisi

Lexus’un ikinci el değerine güvendiklerini de ifade eden Ali Haydar Bozkurt şunları söyledi: “Lexus, kullanıcıların kafalarındaki tüm soru işaretlerini de “Geri Alım Garantisi” programı ile ortadan kaldırıyoruz. Lexus markasının ikinci el değerini koruduğunun bir garantisi olan bu hizmet, tüm modellerin araç kullanımına ve yılına bağlı olarak belli bir oran değerinde geri alınmasını kapsıyor. O günkü güncel Euro fiyatı üzerinden bir yaşındaki araç için yüzde 80, iki yaşındaki araç için yüzde 70, üç yaşındaki araç için de yüzde 60 olacak şekilde geri alım fiyatı belirliyoruz. Bu hizmetle birlikte Lexus satın alan müşterilerimizin kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlıyoruz.”

Türkiye’nin Her Yerinde Güçlü Servis Ağı

Geçen yıl Maslak’ta açılan ilk showroom ile birlikte Türkiye pazarına adım attıklarını kaydeden Bozkurt, “1.5 yıllık süreç içerisinde de yatırımlarımızı markayı doğru şekilde anlatmaya ve doğru konumlandırmaya ayırdık. Halen de bu yöndeki çalışmalarımıza ağırlık vermeyi sürdürüyoruz. Lexus için satış yapmak kadar satış sonrasında verilecek hizmet de çok büyük önem taşıyor. Bu paralelde marka olarak biz 60’a yakın satış sonrası hizmet noktamızda hiçbir premium markada göremeyeceğiniz bir hizmet sunmaktayız. Lexus müşterileri, Türkiye’nin her yerinde bulunan bu güçlü servis ağı sayesinde hiçbir zaman mağdur olmayacak ve ihtiyaç hissettiği anda bizi yanında bulacak. Bu bizim olmazsa olmazımızdır” diye konuştu.

Bozkurt: “Kısa ve Orta Vadede Çözüm Hibrit”

Hibrit modellerinin çevresel etkileri, sürüş konforu ve performans özellikleriyle avantajlar sağladığını da sözlerine ekleyen Bozkurt şöyle konuştu; “Elektrikli araçların çok yoğun olarak konuşulmaya başlandığı bir dönemdeyiz. Hibrit otomobillerini de aslında birer elektrikli araç olarak nitelendirebiliriz. Yapılan araştırmalar gelecek on yılda elektrikli otomobillerin payı toplam otomobil sayısına oranla marjinal düzeyde kalacağını gösteriyor. Bu açıdan baktığımızda hibrit modeller giderek daha önemli hale geliyor. Gelişen hibrit teknolojisi sayesinde markamız hem egzozdan çıkan zararlı gazları düşürerek çevreci özellikleriyle ön plana çıkıyor, hem de keyifli bir sürüş sağlıyor. Lexus markası Türkiye’de 7 farklı hibrit modeliyle rakiplerinden çok daha ileride olduğunu ispatlıyor. Lüks markalar içinde dünyada hibrit teknolojisinin öncü ve lider markası olan Lexus, ürün çeşitliliğini de her geçen gün artırmakta. Son model atağıyla birlikte Türkiye’de tüm modellerinde hibrit versiyonunu sunan tek marka olma özelliğine sahip olduk. Bu da markamızın farkını ortaya koyuyor. Marka olarak hibrit teknolojisini kısa ve orta vadede çözüm olarak görüyoruz. Bunun yanında hükümetimizin getirdiği vergi teşviki düzenlemesiyle birlikte hibrit araçların sayısının trafikte artacağını düşünüyoruz.”

Lexus’un Giriş Seviyesi Modeli: CT 200h

Dünyanın ilk kompakt lüks hibrit otomobili olan CT 200h, tasarımıyla ve sürüş özellikleriyle öne çıkıyor. Hem benzinli hem de elektrikli motor sahip CT, düşük yakıt tüketimi ve sportif sürüşü bir arada sunuyor. 1798 cc’lik benzinli motoru 136 bg ve 142 Nm tork üretiyor. CT 200h’nin yakıt tüketimi ise 100 km’de sadece 4.1. 1.8 litrelik benzinli motora sahip CT 200h, vergi teşviğiyle birlikte 1.6 litre hacimli motor oranlarıyla vergilendiriliyor. Lexus CT 200h alanlar, 59 bin 466 TL’ye varan bir hibrit teşviğinden faydalanıyor. Lexus CT 200h, 158 bin 600 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

2018’de Süper Coupe Hibrit de Türkiye’ye gelecek

Dünyanın en gözde lüks hibrit markası olma özelliğini sürdüren Lexus, dünyanın ilk kompakt lüks hatchback modeli CT, sportif sedan modelleri IS ve GS, lüks sedan modeli LS, coupe modeli RC, SUV modelleri NX ve RX’in hibrit teknolojisine sahip versiyonlarını Türk müşterileriyle buluşturuyor. Önümüzdeki yıl ise Lexus’un süper coupe hibrit modeli LC 500h, Türk kullanıcısıyla buluşturulacak. Tüm hibrit Lexus modellerinin kullandığı Lexus Hybrid Drive teknolojisi, güçlü bir benzinli motoru, elektrikli motorun tasarrufuyla birleştiriyor. Bu sayede kesintisiz bir sürüş sunarken, sürücünün hiçbir şeyden ödün vermesine gerek kalmıyor. Lexus hibrit modelleri, güçlü hızlanma kabiliyeti, düşük yakıt tüketimi ve düşük emisyon değerleriyle dikkat çekiyor. Kendi kendine şarj etme özelliğine sahip hibrit modeller, istendiğinde EV moduyla sadece elektrikli olarak yolculuk yapmaya imkan tanıyor.

 

 

 

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT