Lüks DS ailesi genişliyor

0

Fransız lüksünün otomobil dünyasındaki temsilcisi DS yeni modellerle ülkemizdeki konumunu da güçlendirmeyi planlıyor. DS 7 CROSSBACK’ten sonra DS 3 CROSSBACK’i satışa sunduklarını açıklayan DS Automobiles Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, “DS’in yeni SUV’u, PSA’nın en yeni CMP (Ortak Modüler Platform) mimarisinde geliştirilen ilk araç olarak öne çıkıyor. Araçta 1.2 lt 130 ve 155 beygirlik 3 silindirli benzinli motor, 8 kademeli tam otomatik şanzıman kullanılıyor. 130 beygirlik dizel motor daha sonra gelecek” diye konuştu.

TEST EDEN SATIN ALIYOR

“Araçlarımızı müşterilerimize test edip kullanmaları için ortam hazırlıyoruz” açıklaması yapan Anaç, “ İnanıyoruz ki  test eden müşteri bir gün mutlaka DS alacak. Henüz çok yeni bir marka olan DS asıl sıçramayı 4-5 yıl sonra yapacak” dedi. Tüm Türkiye’ye DS STORE  Istanbul üzerinden satışı gerçekleşecek olan DS 3 CROSSBACK, 250 binTL’den başlayan özel tanıtım fiyatının yanı sıra özel takas desteğiyle sunuluyor.  Hem performans hem de konfor için tasarlanan bu otomobil, büyük tekerlekleri ve orta dereceli ağırlığı ile sürüş zevkinde yüksek standartları belirler. Direksiyon ve yol hissi, araç hızından veya motor türünden bağımsız olarak hassastır. PureTech 130 ve 155 hp motorlar 8 ileri oranlı elektronik kontrollü bir tam otomatik şanzımanla (EAT8) eşleştirilmiştir.  Prensip, BlueHDi 130 dizel versiyonu için de aynıdır. Benzinli için 3 silindir ve dizel için dört silindirli olan tüm bu motorlar turbo beslemelidir. Makul düzeyde yakıt tüketimi sunarak yüksek performansta standartları belirlemek üzere geliştirilmiştir. Sürücü yoldayken bu modern güç aktarma organlarının ruhunun yanı sıra, sınıfında yeni bir standart oluşturan DS 3 CROSSBACK’in olağanüstü ses izolasyonunu da algılar. Harika bir yol tutuşu sağlayan DS 3 CROSSBACK, mükemmel ayarlanmış süspansiyon ve virajlarda kontrollü olarak yana yatma karakteri ile sürüş keyfi için tam puan kazanıyor. Direksiyonda olduğunuz sırada, otomobilde bulduğunuz üstün özellikler ve her yönden üstün bir sürüş ile kendinizi piyasadaki daha üst segment bir otomobildeymiş gibi hissediyorsunuz. Dönüşlerde veya arka arkaya gelen keskin virajlarda, gövde hareketleri sınırlıdır ve ağırlık transferleri iyi kontrol edilir. DS 3 CROSSBACK, konfor ve performans arasında ödün vermeden keyifli ve rahat bir sürüş sunar. Ayrıca birçoğu bu otomobil kategorisinde yeni olan ve zaten olağanüstü olan niteliklerini daha da güçlendiren çok çeşitli sürüş yardım sistemleri içerir. Şeritte konumlandırma yardımcısına sahip adaptif hız sabitleme sistemli DS 3 CROSSBACK, akıllı park sensörleriyle 2. seviye yarı-otonom sürüşü daha da yaygın hale getiriyor. Sürücüler geceleri DS MATRIX LED VISION farları ile neredeyse sürekli olarak uzun farları kullanabilirler. Matrix Beam modülleri, diğer sürücülerin gözünü kamaştırmadan öndeki yolu etkin bir şekilde aydınlatmak için, segmentleri çevreye uygun olacak şekilde gerektiği gibi açıp kapatarak ışık huzmesini şekillendirir. Sonuç olarak, sürücü DS 3 CROSSBACK’te maksimum güvenliğin keyfini çıkarır.

DS 3 CROSSBACK : en teknolojik premium SUV

DS 3 CROSSBACK; konfor, teknoloji, huzur ve zarafet açısından çıtayı oldukça yükselterek markaya yeni bir yükseliş kazandıran DS 7 CROSSBACK’in ardından, DS AUTOMOBILES’in tüm uzman bilgisini kompakt bir formatta bir araya getiriyor.

KONUMLANDIRMA VE GÜÇLÜ YÖNLERİ HAKKINDA

Avant-garde tasarım: Kimsenin kayıtsız kalamayacağı bir SUV. Büyük jantlarıyla yere sağlam basan, güçlü ve heykelsi bir yapıya ve etkileyici bir duruşa sahip. Sürüş keyfi: Birçok farklı duyguyu uyandıran DS 3 CROSSBACK, tasarımı ve genel performansı ile özellikle zevk duygusuna yoğun bir şekilde odaklanıyor. Otomobil her şeyden önce görüntüsüyle eşsizliğini yansıtıyor. Yüksek teknoloji: DS 3 CROSSBACK, özel teknolojileriyle segmentin beklentilerini aşıyor.

Hedef müşteriler

Premium müşteriler, ileri teknoloji ve özel tasarım arayışındalar ve en iyisini satın almak için daha fazla harcamaya hazırlar. Ayırt edilebilir bir tasarıma ve donanımlara sahip bir SUV  DS 3 CROSSBACK modeli ise tam olarak tüm bu talepleri karşılıyor. Segmentindeki diğer otomobillerden ayrışıyor.

Ds 3 CROSSBACK, oldukça çekici bir tasarım ve bu segmentteki diğer otomobillerden daha yüksek teknolojili özellikleriyle ayrışıyor. Piyasadaki daha üst sınıflarda bulunabilecek donanımlardan oluşan bir yelpaze içeriyor. Segmentindeki diğer otomobillerde bazen hiç sunulmayan bu donanımlar, DS 3 CROSSBACK modelinde genelde standart olarak sunuluyor. Gizli kapı kolları, tümüyle dijital kokpit ve birçok sürücü destek sistemleri gibi nitelikler tamamen DS 3 CROSSBACK’e özgü. DS MATRIX LED VISION farlar gibi muhteşem ve benzersiz teknolojilerin yanı sıra, DS’in kilit noktalarından biri olan mükemmel konfor seviyesini de bu listeye dahil.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT