KIA Sorento’ya doping

0

KIA’nın öncü SUV’u Sorento yeni model yılına makyaj ve 8 kademeli yeni otomatik şanzımanıyla girecek.

Frankfurt’ta sahne alacak yeni Sorento yeni LED farları, değişen ızgara, sunulacak yeni renk seçenekleri, kırmızı renkli fren kaliperleri ve 19 inç’e kadar büyüyen jant seçenekleriyle dikkat çekecek. Ergonomileri artırılmış koltuklar dışında iç mekanda malzeme ve donanım seviyesi de yükseltilecek.

Harman / Kardon ses sistemi, 8 inç büyüklüğündeki ekran, yeni bir vites topuzu da yeni versiyonda kullanılacak.

Proceed Concept de fuarda

Yeni Proceed Concept’e ait fotoğrafları kısa bir süre önce yayınlayan KIA Motors, yeni konsept otomobilinin dünya lansmanını fuarda yapıyor. Örtüsünün açılacağı yerden sadece 500 metre uzakta, KIA’nın Avrupa Tasarım Merkezi’nde şekillenen konsept otomobil, gelecek cee’d neslinin nasıl bir görünüme sahip olabileceğini gözler önüne seriyor.

Yeni konsept otomobil KIA için tamamen yeni bir gövde formu sunuyor. Daha da geliştirilen hatchback formlu gövde, güncel pro_cee’d modelinin atletik ve kaslı hatlarını korurken; görsel çekiciliği gerçek yaşamda ihtiyaç duyulan çok yönlülük ile bir araya getiriyor.

YENİ KIA PICANTO X-LINE…

Turbo beslemeli motor ve crossover modellerden ilham alınan tasarımı ile ilk kez Frankfurt’ta otomobil severlerle buluşacak bir diğer KIA modeli ise Yeni Picanto X-Line olacak. KIA’nın Sportage ve Sorento gibi SUV modellerinden ilham alınan tasarımı ile dikkat çekici ve dinamik bir görünüm sergileyen yeni X-Line versiyonu, Picanto’nun çekiciliğini daha da arttırıyor. Picanto X-Line, kontrast renklerin hakim olduğu yeni iç mekan tasarımıyla da en az dış tasarımı ile olduğu kadar ilgi topluyor.

KIA Picanto X-Line yüksek sürüş pozisyonu sayesinde de sürücüye daha fazla görüş açısı imkanı sunuyor. Picanto X-Line’ın KIA markasının imzası niteliğinde olan “Kaplan Burnu” tasarımlı ön ızgarasını ve ön sis lambalarını; kireç yeşili, kırmızı ve krom seçeneklerinin yer aldığı konturlar çevreliyor. Motor kaputunun altında 100 HP güç üreten 1.0 litre hacimli turbo benzinli bir motorun görev yaptığı yeni Picanto X-Line, 1.0 litre T-GDI motor sayesinde, bugüne kadar üretilen en güçlü Picanto versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Üç silindirli 1.0 litre hacimli T-GDI motoruyla yollara çıkmaya hazırlanan Yeni Picanto X-Line 172 Nm tork üretiyor.

KIA’nın bugüne kadar üretmiş olduğu en güvenli A segment otomobil olmasıyla dikkat çeken Yeni Picanto X-Line; 12 Eylül’de Frankfurt’ta yapılacak lansmanın ardından, 2017 yılının dördüncü çeyreğinden itibaren Avrupa genelinde satışa sunulacak.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT