Hyundai Terminatör üretti

0

CES 2019’da otomobil üreticilerinin birbirinden ilginç ve gelişmiş konseptleri sahne almaya devam ediyor. Hyundai’nin bu yıl Terminatör filmlerinden fırlamış gibi duran aracı büyük ilgi çekti. Hyundai’ye göre , “Elevate” yürüyen otomobil konsepti ve marka bunun için yeni bir araç sınıfı buldu: UMV’ler, Ultimate Mobility Vehicle (UMV) (Üstün Hareketlilik Araçları)

Engebeli arazide sorunsuz ilerleyebiliyor

Her türlü arazide ilerleyebilen aracın olası orman yangınları, depremler, kasırgalar veya sel gibi doğal afetlerden sonraki acil servislerde görev yapması planlanıyor. Hyundai Elevate yürüyen bir araç aynı zamanda insansız olarak kurtarma görevlerinde de otonom olarak kullanılabilecek.

Konsept Nasıl Çalışıyor?

Elevate konsepti, çeşitli yol ve arazi kullanıma uygun olarak farklı kabiliyetlere sahip modüler bir EV platformuyla üretiliyor. Robotik bacaklar sağa sola ve ileri geri geniş-serbest açılarla hareket ederken mevcut tekerlekler de normal yol koşullarında tipik elektrikli otomobil kullanım olanağı sağlıyor. Bu bacaklar, birbirinden bağımsız olarak hareket ederken gövde içerisindekiler de mevcut bu değişik hareketlerden etkilenmeden stabil bir konumda yol almış oluyorlar.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT