Hoşdere’den dünyaya teknoloji gidiyor

0

Türkiye’nin en büyük kamyon ve otobüs ihracatcısı Mercedes, 5. yılını kutlayan Küresel IT Çözümleri Merkezi sayesinde yılda 100 milyon euroya yaklaşan mühendislik ihracatı yapıyor. Mercedes-Benz Türk’ün ana şirketi Daimler AG’nin, 2013 yılı sonunda global IT stratejisi kapsamında Türkiye’yi bilgi teknolojileri üslerinden biri olarak konumlamasıyla birlikte Hoşdere tesisinde açılan Küresel IT Çözümleri Merkezi 5’inci yaşını kutluyor.

Daimler IT Ortak Çözümler ve Servisler Direktörü Christoph Röger (solda) Daimler Küresel IT Çözümleri Merkezi Direktörü Özlem Vidin, Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün,Engindeniz

5 yılda 4 milyon euro yatırımın yapıldığı merkez, Almanya’dan Japonya’ya kadar 40’tan fazla ülkeye hizmet verip yaklaşık 300 kişiye istihdam sağlıyor.

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Küresel IT Çözümler Merkezi sayesinde Türkiye’den tüm dünyaya bilişim teknolojileri ve uzmanlığı ihracatı gerçekleştiriyoruz. Sadece bu merkez sayesinde 25 milyon euro mühendislik ihracatı kaydettik. Önümüzdeki yıl hedefimiz 100 milyon euroyu aşmak“ açıklaması yaptı.

YÜZDE 50 KADIN ORANI

Daimler Küresel IT Çözümleri Merkezi Direktörü Özlem Vidin Engindeniz; “Türkiye, ana şirketimiz Daimler için önemli ve büyüyen bir pazar konumunda.2013’te 38 kişiyle başlayan merkez günümüzde 300 kişiye ulaştı. Çalışanlarımızın yüzde 50’si kadın. Yılda 40 bin çağrıyı 7/24 yanıtlıyor ve dünyanın neredeyse her alanına hizmet veriyor global projelerde de ağırlığımız artıyor“ dedi.

YARIŞMAYA BÜYÜK İLGİ

Küresel IT Çözümleri Merkezi’nin 5. yıl kutlamaları sebebiyle düzenlenen ve Mercedes-Benz Türk’ün ilk hackathon etkinliği olan HACK.ISTANBUL’un kazananları da açıklandı. “HACK.ISTANBUL” finalistleri toplamda 37.500 TL nakdi ödülün sahibi oldu.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT