Focus Sedan Mondeo’yu kıskandıracak

0

Gelmiş geçmiş en yenilikçi, dinamik ve heyecan verici Yeni Ford Focus sahneye çıktı. Gelişmiş donanım özelliklerine sahip olan Focus’un artık elektrikli versiyonları da bulunacak.

Yeni Ford Focus dördüncü nesli kameraların karşısına çıktı. Öncelikle Hatchback, Active ve Estate modellerinin ilk resmi görselleri paylaşılırken ülkemiz gibi pazarları da fazlasıyla ilgilendiren Sedan gövde tipi daha sonra tanıtıldı. Büyük ağabeyi andıran hatlarıyla dikkat çeken Focus, büyüyen boyutlarıyla da sınıfının en prestijli modellerinden olacağının sinyallerini verdi.

SONBAHARDA GELİYOR

VW Golf ile daha dişli şekilde rekabet etmesi planlanan model, sonbahar aylarından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak. One Ford stratejisiyse tüm pazarlarda aynı motor ve donanım seçenekleriyle satılacak yeni Focus’un hibrit ve elektrikli versiyonları 2019’dan itibaren tanıtılacak.

İLKLERİN MODELİ OLACAK

Yepyeni tasarımıyla yeni Ford Focus, teknoloji, konfor, sürüş deneyimi ve büyüyen boyutları ile yeni bir çağ başlatıyor. Avrupa’daki Ford modellerinde ilk kez kullanılan “Head-up” gösterge, yeni Ford Focus sürücülerine direksiyonda daha fazla güven verirken; Geliştirilmiş Otomatik Park Sistemi, bir düğmeye basarak tam otomatik park manevraları yapılmasını sağlıyor. Yeni Ford Focus ile ilk defa sunulacak özelliklerden olan, seçilebilir Sürüş Modları, geliştirilmiş tam bağımsız arka süspansiyon sistemleri ile birlikte yüksek sürüş konforu sağlayacak. Dinamik ve heyecan verici özellikleriyle öne çıkan Yeni Focus, yolculuklarınızda bağlantı için FordPass Connect entegre modem, Kablosuz şarj bölmesi, 8 inç renkli dokunmatik ekranlı SYNC 3 ve B&O PLAY ses sistemi sunuyor.

EKONOMİK MOTORLAR

Ödüllü EcoBoost benzinli ve 8 ileri otomatik şanzıman ile kombine edilen yeni tasarım EcoBlue dizel motorları yüksek performans sunarken yüzde 10’a varan yakıt tüketimi iyileştirmesi sağlıyor. Yeni Ford Focus’ta motor ve şanzıman seçenekleri, 6 yıl üst üste sınıfının en iyi motoru ödülüne sahip 1.0l EcoBoost ve yeni 1.5l Ecoboost motoru içeriyor. Benzinli motorlara ek olarak Yeni 1.5 litre EcoBlue ve 2.0 litre EcoBlue dizel motorlar 8 ileri otomatik şanzımanla birlikte sunulacak.


VW Golf ile daha dişli şekilde rekabet etmesi planlanan model, sonbahar aylarından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.

One Ford stratejisiyse tüm pazarlarda aynı motor ve donanım seçenekleriyle satılacak yeni Focus’un hibrit ve elektrikli versiyonları 2019’dan itibaren tanıtılacak.

 

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT