Efsanenin ilk görselleri ortaya çıktı

0

Mercedes’in kült haline gelen modeli G Serisi, uzun yıllar sonra radikal şekilde yenilendi. Ocak ayı ortasındaki Detroit Otomobil Fuarı’nda resmi tanıtımı yapılacak modelin önce iç mekan fotoğrafları yayınlandı. Ardından da aracın ilk fotoğrafları basına sızdı.

Ahşap, deri ve metalin birlikte kullanıldığı iç mekan modern hatlarıyla dikkat çekiyor. 2018’de satışına başlanacak olan yeni model, eskisine kıyasla daha büyük bir iç mekanı da yolcularına sunacak.

Asil bir görünüme sahip iç mekanda iki adet 12,3 inçlik geniş ekranların bulunduğu da dikkat çekiyor.

ASKERİ ARAÇTAN MODERN SUV’A

Üretildiği 1970’li yıllarda askeri amaçlı tasarlanan G Serisi, arazideki başarısının ardından otoyolların lüks SUV’una dönüşmüştü.Modelin en üst versiyonu olan AMG G63’te 4.0 lt hacimli çift turbolu 600 beygirlik motor, G65’teyse 630 beygirlik V12 güç ünitesi kullanılacak.

FUARDA SAHNE ALACAK

Mercedes-Benz, 14-28 Ocak tarihlerinde Detroit’te gerçekleşecek 2018 Detroit Otomobil Fuarı’nda (NAIAS), yenilenen otomobil modelleri ve geleceğin konsept tasarımları ile yer alıyor. Bu yıl 30’uncusu düzenlenen Detroit Otomobil Fuarı’nda Mercedes-Benz, görkemli standında yıllara meydan okuyan ikonik modeli G-Serisi’nin yenilenen versiyonu dahil 20’den fazla otomobil modelini ziyaretçiler ile buluşturacak.

Mercedes-Benz Standı Yıldızları

2018 yılına off-road efsanesi Mercedes-Benz G-Serisi modelini yenileyerek başlayan marka, bu yıl Detroit Otomobil Fuarı kapsamında ilk basın günü gerçekleştireceği Yeni Yıl Resepsiyonu’nda tarihinin en büyük yeniliğini gerçekleştiren bu aracın örtüsünü kaldırıyor. Zamana meydan okuyan ikonik tasarımına her zaman sadık kalan G-Serisi, yenilenen versiyonu ile birlikte en iyi perfomansını sunmaya hazırlanıyor. Yenilenen Mercedes-Benz G-Serisi, performansı, son teknoloji güvenlik ve konfor donanımları, üstün kullanımı ve yeniden yorumlanan ikonik tasarımı ile her türlü yol şartlarında kendisine hayran bırakıyor. Dev standında ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanan Mercedes-Benz, G-Serisi’nin yanı sıra Mercedes-AMG CLS 53 ile Mercedes-AMG E 53 Coupé ve Cabriolet modellerinin de Detroit Otomobil Fuarı’nda dünya lansmanlarını gerçekleştirecek. Geleceğin trendleri ise Mercedes-Benz’in fuara özel hazırladığı konsept aracı Concept EQA ile tanıtılacak.

Çevrimiçi canlı olarak deneyimlenen etkinlikler

Mercedes-Benz’in Frankfurt Otomobil Fuarı ile kullanıma başladığı yeni dijital servis platformu Mercedes me media Detroit Otomobil Fuarı kapsamında da yayınlarına devam edecek. Bu platform sayesinde dünya lansmanı ve basın toplantısı gibi etkinlikler internet üzerinden canlı takip edilebilecek. Tüm dünyadan fuar ile ilgilenen herkesin canlı olarak fuar etkinliklerine katılabildiği uygulamada, basın kitleri, fotoğraflar ve görüntüler de sunulacak.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT