Duster 70.900 TL’ye Türkiye’de

0

Yeni bir dış görünüme ve devrim niteliğinde bir değişimle yeniden tasarlanmış bir iç mekana sahip olan Yeni Dacia Duster, 1 Mart 2018 tarihinde Türkiye’de satışa sunuluyor. Yeni Duster ile bir ilk gerçekleştiriliyor: e-ticaret ile online satış. Yüz müşteri, Yeni Duster’ı, pazara sunulmadan önce satın alma ayrıcalığına sahip oluyor.

5 YILDIR SUV LİDERİ

Geçtiğimiz yıl EDC otomatik şanzımana kavuştuktan sonra satışlardaki yükselişin yeni modelle birlikte daha da artacağını vurgulayan Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, Duster EDC ile otomatik vites pazarına iddialı bir giriş yaptık ve yüzde 5,1 pazar payı elde ettik. Marka sıralamasında iki sıra birden yükselip 6. sırada yer aldık. Duster, 2017’yi 16 bin 970 adetlik satış ve beş yıldır ülkemizde en çok satılan 4×4 marka ve modeli olma unvanıyla kapattı” diye konuştu.

10 DUSTER’DEN BİRİNİ SATIYOR

Berk Çağdaş, markanın bu performansın sadece Türkiye’deki pazar payı ve marka sıralaması başarısından öte, dünya Dacia Ligi’nde de Romanya, Fas ve Cezayir gibi yüksek pazar payına sahip ülkeleri geride bıraktıklarını söyledi. Dacia’nın en büyük 5. pazarı olarak çok önemli bir konumda olduğumuzun altını çizen Çağdaş, “Duster ilk tanıtıldığı 2010’dan beri dünyada 2 milyon 306 bin 272 adet sattı. Türkiye’deyse toplam 92 bin 637 adet Duster satış gerçekleştirdik. Dünyada satılan her 10 Duster’dan birini Türkiye’de satıyoruz” dedi.

FİYATI 70 BİN 900 TL’DEN BAŞLIYOR

Dacia’nın C segmenti SUV modeli yeni Duster Comfort ve Prestige olmak üzere iki donanım seviyesyle 70 bin 900 liradan başlayan fiyatlarla satılacak. En üst donanım olan dizel, otomatik fiyatıysa 105 bin TL. Geliştirilmiş ses yalıtımı, otomatik klima, otomatik yanan farlar, 360 derece kamera, eller serbest Dacia kart sistemi, perde hava yastıkları, elektrikli direksiyon, kör nokta uyarı sistemi, 4×4 bilgilendirme ekranı, ve yokuş iniş destek sistemi  gibi bir çok yeniliği de bünyesinde barındırıyor. Motor seçenekleri arasına yeni 1.2 TCe 125 bg (4×2) benzinli motoru da ekleyen Duster, Türkiye’de iki benzinli, iki dizel olmak üzere dört motor seçeneği ile satışa sunulacak.

SAFKAN ARAZİ ARAÇLARINI KISKANDIRIYOR

Fiyat/fayda oranı, yeni versiyonda yükseltilen konfor ve güvenlik donanımları dışında Duster, azari koşullarında safkan araçları kıskandıracak bir yetenek sergiliyor. Doğru lastiklerle birlikte Duster’ın zorlu koşulda aşamayacağı engel neredeyse yok. Yeni Duster Türkiye tanıtımında İzmir Zeytinler’de hazırlanan zorlu parkuru Duster başarıyla tamamladı. Hem de 100 km’de ortalama 7 lt tüketimle başarması daha etkileyici. Ayrıca başarılı izolasyon sayesinde iç mekana ulaşan sesler neredeyse yok edildiğinin üzerini çizmek gerekiyor.

TUTUMLU MOTOR AİLESİ

Motor seçenekleri arasına yeni 1.2 TCe 125 bg (4×2) benzinli motoru da ekleyen Yeni Duster, Türkiye’de bütün müşterilerinin talebine cevap verebilecek iki benzinli, iki dizel olmak üzere dört motor seçeneği ile satışa sunuluyor. (Benzinli&manuel: 1.6 SCe 115 bg-4×2 & 1.2 TCe 125 bg-4×2 / Dizel manuel&EDC: 1.5 dCi 90 bg- 4×2 ve 1.5 dCi 110 bg EDC-4×2 ve 1.5dCi 110 bg manuel 4×4)

Comfort ve Prestige olmak üzere iki donanım seviyesi ile pazarda yerini alan Duster, yepyeni konfor ve güvenlik ekipmanlarına sahip. Otomatik klima, otomatik yanan farlar, 360° kamera, Eller Serbest Dacia Kart Sistemi, perde hava yastıkları, elektrik takviyeli direksiyon, Kör Nokta Uyarı Sistemi, 4×4 Bilgilendirme Ekranı, bel destek ayarlı yeni koltuklar ve Yokuş İniş Destek Sistemi Duster’da sunulan yenilikler arasında yer alıyor. Lansman renkleri Atacama turuncu ve bej, Yeni Duster’ın renk skalasına ekleniyor.

YENİ İÇ MEKAN

Duster, yenilenen tasarımı ile daha iddialı bir karakter ve güçlü bir duruş sergiliyor. Krom radyatör ızgarası, otomobilin en uç köşelerinde yer alan ön farlara kadar uzanarak otomobilin daha geniş görünmesini sağlıyor. Model, üçe bölünmüş LED gündüz farlarını da içeren yeni far imzası ile dikkat çekiyor.Geniş arka kısım ise otomobile ayırt edici bir duruş kazandırıyor. Yeni Duster’da Dacia’nın dört kareden oluşan arka farları otomobilin uç köşelerinde yer alıyor. Yeni Duster’ın ilk göze çarpan iç mekanında iyileştirilmiş kalite ve yeniden tasarlanmış gösterge paneli oluyor.

Yeni gösterge paneli, SUV dünyasıyla uyumlu olarak daha cömert ölçülere sahip. Orta konsol önünde 74 mm daha yüksek konumlandırılmış MediaNav Multimedya Sistemi, sürücülere pazardaki en kısa görüş mesafelerinden birini sunarak kolay erişim imkanı sağlıyor. Otomatik klima kontrolü için sunulan üç adet klima kumanda düğmesi, gösterge panelinin üstünde yer alan havalandırmaları kontrol ediyor. Orta konsol paneli, kullanıcı dostu ve modern yeni piyano tuş takımı ile yenilendi. Konumu değiştirilmiş el freni sayesinde yeni orta konsol, mükemmel biçimde konumlandırılmış 4×4 kumandası ile birlikte daha fazla ek saklama alanı yaratıyor.

Yeni Duster, ön, arka ve yanlarda olmak üzere dört kameradan oluşan 360° görüş kamera sistemine sahip. Sistem, sürücünün araç çevresindeki alanı görmesini sağlayarak park etmeyi kolaylaştırıyor. Ön tekerleklerin açısının rahat görülebilmesi için yan aynaların altına yerleştirilmiş kameralar bulunuyor.

Artırılmış güvenlik

Yeni Duster, güvenlik konusunda da göz dolduran standart ekipmanlara sahip. İlk kez standart olarak sunulan yeni perde hava yastıklarının yanı sıra üst donanım seviyesinde opsiyon olarak sunulan Kör Nokta Uyarı Sistemi, hız ayar ve sınırlayıcı, otomatik yanan farlar gibi faydalı sürüş destek sistemleri ise ek güvenlik sağlıyor. Ayrıca güçlendirilmiş şasi, yeni koltuk yapısı, arkadan darbede yüksek koruma sağlayan yeni, daha büyük ve daha kalın ön baş destekleri, ön ve arka yan koltuklar için ön gergili emniyet kemerleri ve I-Size özellikli çocuk koltukları için yeni bir isofix bağlantısı, yolcuların korunmasına yardımcı olacak ekipmanlar ile birlikte sunuluyor. Yolda ve arazide daha konforlu bir performans sunan Yeni Duster, 4×4 versiyonunda Yokuş İniş Destek Sistemi ve 4×4 Bilgilendirme Ekranı gibi yeniliklere sahip. 360° kamera, otomatik klima ve Eller Serbest Dacia Kart Sistemi opsiyon olarak müşerinin beğenisine sunulan ekipmanlar olarak göze çarpıyor.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT