Dünya’nın en pahalısını Ronaldo aldı

0

Tam bir lüks otomobil tutkunu olan ünlü Juventuslu futbolcu Cristiano Ronaldo, dünyanın en pahalı otomobili olarak gösterilen ve sadece bir tane üretilen Bugatti La Voiture Noire’ı satın aldı. Portekizli yıldız bu özel otomobil için vergiler hariç 11 milyon euro ödeyecek (yaklaşık 76 milyon TL)

Jean Bugatti’nin özel bir otomobil olarak kullandığı ve II. Dünya Savaşı’ndaki kargaşasında kaybettiği Tip 57 SC Atlantic’e göndermeler yapan özel Bugaatti La Voiture Noire yoğun el işçiliğiyle üretiliyor. 16 silindirli, 1500 beygirlik motora sahip otomobilin son hızı 420 km/s. Mart ayında düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’nda prototip olarak sergilenen araç, en enken 2021’de Ronaldo’ya teslim edilecek.

YILDA 30 MİLYON EURO KAZANIYOR

Yıda yaklaşık 30 milyon eruro kazanan yıldız futbolcunun, bunun çok daha fazlasını sponsorluklardan elde ettiğini biliniyor. Yıldız futbolcunun gelirinin yarısıyla yatırım yapıp, diğer kalanını pahalı zevkleri için harcadığı konuşuluyor. Ronaldo’nun ayrıca Bugatti Veyron, Bugatti Chiron, Ferrari F12 ve Ferrari 599 GTO dahil 20 otomobili daha bulunuyor.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT