Büyük vanlar Polonya’dan gelecek

0

Groupe PSA, 2021 sonunda Gliwice (Polonya) fabrikasında büyük hacimli van üretecek. Groupe PSA’nın hafif ticari araç (LCV) stratejisinin başarısı, ek üretim kapasiteleri gerektiriyor. Üretim verimliliğini artırmak için Opel/Vauxhall hafif ticari araç modelleri Groupe PSA platformuyla aynı çatı altında toplandı. Hafif ticari araçların üretimini karşılamak üzere Polonya (Gliwice) için yeni bir performans planı hazırlandı.

Tesisin yapılacak olan yatırımla yılda 100.000 büyük hacimli van üretmesi planlanıyor. Peugeot, Citroën, Opel ve Vauxhall markalarının büyük hacimli van segmentindeki üretim kapasitelerinin artması, Groupe PSA’nın 2021 yılından itibaren müşterilerine daha fazla araç sunmasını ve 10 yıldan daha uzun bir süre Gliwice (Polonya) bölgesinde üretime devam etmesini sağlayacak.

PSA Grubunda, Citroën Spacetourer / Jumpy, Peugeot Traveler / Expert, Toyota Proace ve Opel Vivaro / Zafira Life ticari araç modelleri aynı PSA platformunda üretilip satışa sunuluyor.

Üretim ve Tedarik Zinciri Genel Müdür Yardımcısı Yann Vincent yapmış olduğu değerlendirmede: “Gliwice (Polonya) tesisimize yönelik müjde niteliğindeki bu haber Avrupa genelinde sinerji ve verimlilikle uygulamakta olduğumuz Mükemmel Tesis Programımızın başarılı olduğunu gösteriyor. Endüstriyel performans, hafif ticari araç pazarına daha fazla odaklanma ve müşterilerimize bu segmentte tüm markalarımızla en iyisini sunma noktasında çok önemli bir rol oynuyor” dedi.

Val di Sangro, İtalya’da bulunan ve FCA/PSA ortak girişimi olan SevelSud fabrikası; Peugeot Boxer, Citroën Jumper ve Fiat Ducato olmak üzere büyük hacimli van üretimi ile son üç yılda üretim kapasitesini aştı.

Opel ve Vauxhall markalarının ortak büyük hacimli van platformuna geçişi, ek üretim kapasitesi gerektiriyor. Groupe PSA, potansiyelini ve rekabet gücünü artırmak için Gliwice (Polonya) üretim kapasitesini artırmaya karar verdi. Tesis, artan hafif ticari araç taleplerini karşılamak üzere dönüştürülecek ve büyük hacimli vana ait özel platform için uyarlanacak.

 

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT