Aynı fiyata daha çok Superb

0

Skoda’nın, Türkiye’de popüler olan modeli yeni nesil Superb, station wagon versiyonuna kavuşuyor. Superb’in tüm özelliklerini, daha fazla iç mekan genişliği ve yüksek bagaj kapasitesiyle harmanlayan yeni Superb Combi, iki motor seçeneği ve “Prestige“ donanım paketiyle, lansman süresince Sedan versiyonla aynı fiyatlarla satışa sunuluyor.

Tıpkı yeni nesil Superb Sedan’da olduğu gibi göz alıcı bir tasarımla şekillenen yeni Superb Combi, Vision C konseptinin gerçek hayata uyarlanmış tüm unsurlarını üzerinde barındırıyor. Çek Cumhuriyeti kristal işçiliğinden ilham alınan farları, güçlü ifadeye sahip ön görünümü, sofistike, modern, şık ve dinamik çizgileriyle dikkat çeken Superb Combi, özellikle arka bölümüyle station wagon otomobillere yeni bir bakış açısı getirecek şekilde yaratıldı. Yeni Superb Combi, tıpkı Sedan versiyonu gibi sınıfının en geniş iç mekana sahip modeli. Bagaj kapasitesiyle de öne çıkan model, 630 litre hacme sahip ve arka koltuklar yatırıldığındaysa bu miktar 1.931 litreye ulaşıyor.

Fonksiyonel ve pratik bir station

Yeni Superb Combi’de 31 farklı pratik Simply Clever yani  “tek kelimeyle akıllıca“ özelliğe yer verildi. Bunlar arasında ön ve arka kapılarda 1.5 litrelik şişelerin konulabildiği cepler, bagaj kapağının el değmeden açılmasını sağlayan “sanal pedal“, arkada USB girişine ek olarak 230 V soket, elektrik kontrollü bagaj kilidi, ön ve arkada tablet tutucular gibi unsurlar bulunuyor. Ayrıca ön ve arka kapı içlerinde şemsiye bölmeleri, akıllı telefon uygulamalarının kullanımı ve araç verilerinin bazılarının telefondan izlenmesine olanak tanıyan SmartLink+, bagaj bölümünden yatırılabilen arka koltuk sırtlıkları, katlanabilen ön koltuk sırtlığı, bunlardan bazıları.

Türkiye’de yalnızca Prestige donanım seviyesi ile sunulacak Superb Combi’de, tam deri döşeme, anahtarsız giriş, çıkış ve çalıştırma sistemi, 18” jantlar,  elektrikli bagaj kapağı,  10 renkli iç ambiyans aydınlatması, geri görüş kamerası, 8” Bolero multimedya sistemi, elektrikli sürücü ve yolcu koltuğu, AFS özellikli Bi-Xenon ön farlar sürüş modu yönetimi gibi bir çok üst seviye donanım standart olarak sunuluyor. Skoda yetkili satıcılarında yerini alan Superb Combi’de 1.6 lt (120 HP) dizel motorun yanı sıra 4×4 sürüş sistemine sahip 2.0 lt (190 HP) dizel motor seçeneği de sunuluyor. 1.6 lt motorlu versiyon 190 bin TL’ye, 2.0 lt motorlu versiyonsa 248 bin TL fiyat etiketine sahip.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT